МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

«Вадим Меллер та авангардний театральний костюм». Лекція Тетяни Руденко

26 Кві (Пт) / 14:00
- 26 Кві/15:00
«Вадим Меллер та авангардний театральний костюм». Лекція Тетяни Руденко

«Вадим Меллер та авангардний театральний костюм». Лекція Тетяни Руденко

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

«Вадим Меллер та авангардний театральний костюм». Лекція Тетяни Руденко

🎡Афіша Київ

⌚️2024-04-26 14:00:00 –
🏢Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

🗓 Запрошуємо у п’ятницю, 26 квітня, о 15:00 на лекцію «Вадим Меллер та авангардний театральний костюм».

На лекції дізнаємося про оригінальність костюмів Вадима Меллера: про їх конструкції та сенси. Як творив Вадим Меллер, на що вертав увагу у своїй роботі та як йому вдалося реалізувати принцип єдності візуального стилю театру? Що таке Макмайстерня та як Вадим Меллер виховав цілу плеяду молодих театральних художників? Чи справді збереглися авангардні костюми 1920-х років і де їх можна побачити? Ці та інші питання обговоримо під час лекції «Вадим Меллер та авангардний театральний костюм».

Лекцію проведе Тетяна Руденко, кураторка експозиційних, музейних, видавничих та дослідницьких проєктів, присвячених театральному авангарду, головна зберігачка Театрального музею.

Художник-авангардист Вадим Меллер (1884-1962) розпочав роботу в театрі у Школі рухів Броніслави Ніжинської, реформаторки балету, яка прагнула створити театр танцю. Меллер розробляв для виконавців танцювальних номерів костюми-образи та викладав композицію, як важливу складову модерної хореографії.

У 1921-1923 рр митець працював як сценограф та постановник рухів у футуристичному театрі Мистецтва-Дійства з режисером Марком Терещенком. Для композиції «Небо горить» на тексти поетів-футуристів Меллер спроєктував костюми, які схематично відображали римські строї, але переосмислив їх композиційно.

З 1922 року художник виступає одним з ідеологів авангардного мистецтва в Мистецькому об’єднанні «Березіль», де створює з Лесем Курбасом низку інноваційних постановок. Вистави Курбаса у візуальному втіленні Меллера «Газ» (1923), «Джіммі Гіггінз» (1923), «Макбет» (1924) демонстрували синтетичний театр, де поєднувалися і були однаково важливі рухи, музика, кіно і сценографія. 1925 року на Міжнародній декоративній виставці в Парижі Вадим Меллер отримав золоту медаль за дизайн сцени до вистави «Секретар профспілки». У 1923 році Меллер заснував макетну майстерню в Березолі, утворивши, фактично, першу українську сценографічну школу. У роботі з учнями пояснював важливість віднайдення образу вистави, який часто є ключем для розв’язання не тільки візуальної складової, а й усієї постановки.

Оскільки для митця була важливою єдність візуального стилю театру, він розробив логотип для Березолю, а також серію постерів для вистав. Вони робили рекламу театру впізнаваною і відповідною авангардному напряму.

Зустрінемося вже у п’ятницю, 26 квітня, о 15:00 в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України на виставці «100 років авангардному музею».

🎫 Вхід на подію за музейним квитком. Квитки можна придбати в касі Музею.
Вхідний квиток — 100 грн
Для студентів і пенсіонерів, а також за карткою киянина — 50 грн
Для школярів — 30 грн

📍 Адреса музею: вул. Лаврська 9, корп. 26 (на території Києво-Печерського заповідника).
Нагадуємо, що якщо ви прийшли на захід до Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, квитки до Києво-Печерського заповідника купувати не потрібно. На вході просто повідомте, що ви прямуєте на музейний захід. Квитки на захід можна придбати в касі Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
Довідки за телефоном: (044) 280-18-34

До зустрічі в Музеї 💛

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1413308979324376

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com