МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Виставка «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

18 Лип (Чт) / 17:00
- 18 Лип/19:00
Виставка «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

Виставка «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Виставка «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

🎡Афіша Київ

⌚️2024-07-18 17:00:00 – 2024-07-18 19:00:00
🏢Національний центр «Український Дім»

Національний центр «Український Дім» представляє виставку «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль», яка є репрезентацією практики українських митців за 100 років — від традиційного гобелена до експериментальних робіт із використанням текстильних матеріалів. В експозиції — понад 120 художніх творів близько 60 авторів.

Виробництво текстилю належить до найдавніших ремесел у світі й водночас — до найменш досліджених у контексті історії мистецтва. Маючи потенціал, здатний трансформувати матеріальне середовище, текстиль швидко став символом статусу. Та позиціювати його сьогодні як вид мистецтва, пов'язаний суто з функціональністю, — значить ігнорувати історію творчих відкриттів.

Рушієм змін стали авангардні течії ХХ століття, які розхитували усталені традиції виготовлення текстилю. Митці, захоплені новаторськими сенсами, творили актуальне мистецтво, і текстильні практики, попри своє первинне утилітарне підґрунтя, ставали реакцією як на глобальні пошуки нових художніх засобів, так і на соціальні виклики часу, в який зароджувалися й побутували.

Проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль» ознайомить глядача з творчим досвідом бойчукістів, шістдесятників, а також сучасних митців, зокрема й тих, для яких робота з текстильним медіа не є типовою. На виставці будуть представлені твори українських художників, які працювали з текстилем у публічному просторі; роботи, що розвивали лінію українського стилю в інтер’єрі та костюмі; текстильні практики, присвячені актуальним темам сьогодення. Окремо експонуватимуться вишивки репресованих українців, виконані в таборах і колоніях ГУЛАГу.

За незалежності України арттекстиль стає провідником глобальних контекстів, що стосуються проблем постколоніальної епохи: пам’яті, колективних травм, політичного протистояння, екології, гендерних питань. Чимало митців почали працювати з текстилем під час російсько-української війни: у власний спосіб вони перезбирають українську ідентичність, рухаючись від витоків традиції та переосмислюючи її у своїй творчості.

Виставка «МАТЕРІЯ MATTERS» оповідає про сенси, вплетені в український арттекстиль, та унаочнює їхню трансформацію у відповідь на виклики часу. Проєкт відображає варіативність текстильних практик українських художників, виявляє фактори, що вплинули на появу низки наративів, опорних для української культури в останньому столітті з його колізіями та катастрофами, і пропонує поглянути на текстиль як на високе мистецтво і змістовне медіа.

Кураторки: Тетяна Волошина, Аліса Гришанова, Катерина Лісова.
Організатор: Національний центр «Український Дім».
Партнери проєкту: АТ «Ощадбанк», Visa.

📍 Відкриття виставки відбудеться 18 липня о 18:00.

Графік роботи: вівторок — неділя з 11:00 до 19:00, понеділок — вихідний.

🎫 Вартість квитків: повний — 100 грн, пільговий — 50 грн (для школярів і студентів за наявності посвідчень).

Вхід вільний для: пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1–2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій і членів їхніх родин, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень), власників абонементів Українського Дому — карток «Коло Дому».

Хрещатик, 2
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/783759007292490

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Одеса
Афіша Одеса
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: