МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Виставка «Європа і Україна: діалог крізь віки»

23 Чер (Пт) / 15:00
- 23 Чер/18:00
Виставка «Європа і Україна: діалог крізь віки»

Виставка «Європа і Україна: діалог крізь віки»

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Виставка «Європа і Україна: діалог крізь віки»

?Афіша Київ

⌚️2023-06-23 15:00:00 – 2023-06-23 18:00:00
?Національний музей історії України

23 червня 2023 року в Національному музеї історії України відкривається виставковий проєкт «Європа і Україна: діалог крізь віки». Виставка приурочена до річниці надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Культура — сукупність духовних та матеріальних цінностей, створених народом упродовж його існування. Культура кожного народу — складова світової. Нині не існує ізольованих культур, усі вони — результат цивілізаційного взаємопроникнення. Виставка «Європа і Україна: діалог крізь віки» покликана проілюструвати вплив західноєвропейської культури на українську в культурно-мистецькому, технологічно-промисловому та суспільно-політичному контекстах. Українська культура протягом сторіч органічно адаптувала західноєвропейські стилі. Це яскраво ілюструють предмети українського та європейського образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва кінця 18 — 19 ст., що представлені на виставці.

Становлення шляхетської української культури відбувалося в контексті та під впливом західноєвропейської, що втілювалось як у безпосередньому використанні та «споживанні» речей, так і в інтерпретації ідей та технологій. На виставці представлені предмети, що належали українській еліті Наддніпрянщини кінця 18 — 19 ст.: порцеляна, художнє скло, меблі та одяг, вироби із золоченої бронзи. Одним із важливих результатів західноєвропейського впливу на українське виробництво стало заснування місцевої керамічної промисловості. Вироби перших керамічних фабрик та мануфактур нині належать до вишуканих творів українського декоративно-ужиткового мистецтва. Особливу увагу у експозиції виставки приділено порцеляновим виробам Волокитинської фабрики Андрія Міклашевського та фаянсовим виробам Києво-Межигірської фабрики. Автори виставки закцентували увагу на предметах Києво-Межигірської фабрики, оскільки цього року відзначається 225-ліття від дня її заснування.

На виставці демонструються меблі у стилі відомого французького мебляра Андре-Шарля Буля (1642—1732), західноєвропейські кабінетні меблі, вишукані австрійські меблі для віталень у стилі «бідермаєр», французькі різьблені шафи-вітрини у стилі «друге рококо». Інтер'єрне умеблювання доповнене масивними вазами, бронзовими канделябрами, настільною скульптурою на взірець робіт французького скульптора Клодіона. Ці предмети не лише формували смаки тогочасної української еліти. Вони стимулювали виробництво таких речей в Україні.

Більшість продемонстрованих меблевих виробів походять із колекції родини промисловців та меценатів Терещенків.

Водночас на виставці представлені матеріали, що ілюструють впливи західноєвропейських демократичних перетворень середини 19 ст. на реалії тогочасної підросійської України.

❗️Початок відкриття 23 червня, у п'ятницю о 15:00.

❗️АКРЕДИТАЦІЯ ДЛЯ ЗМІ: https://docs.google.com/forms/d/1dglC3zd5RGro01735hqAg1XoFQKpWOKwDPKT4cyE9Uw/
Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96

Вхід на відкриття виставки вільний.

Виставка в музеї працюватиме щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00.

Телефон для довідок – (044) 278-48-64.
Адреса музею – вулиця Володимирська, 2.
___________________________________________
Вхід на виставку за загальним квитком до музею – 100 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.

Володимирська 2
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/236921202463754

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com