Виставка «Іпатьєва і Злобін: 30 сезонів»
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Виставка «Іпатьєва і Злобін: 30 сезонів»
⌚️2024-07-03 16:00:00 – 2024-07-03 18:00:00
🏢Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
🗓 3 липня о 17:00 запрошуємо до Музею театрального, музичного та кіномистецтва України на відкриття виставки «Іпатьєва і Злобін: 30 сезонів».
Понад 30 років сценографи Андрій Злобін та Ганна Іпатьєва працюють у творчому тандемі. Їхня співпраця розпочалася у 1993 році у Харківській опері, у 1994 разом оформили драм-балет «Маленький Принц» у Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка, у Національній опері України – опери «Ріголетто» Дж. Верді (1997), «Фауст» Ш. Гуно (2005, 2017), «Раймонда» О. Глазунова (2005).
З 2006 р. Ганна Іпатьєва і Андрій Злобін — художники театру «Kyiv Modern-ballet». Театр був створений як експериментальна лабораторія сучасного танцю, робота якої будувалася довкола оригінального прочитання всесвітньо відомих театральних сюжетів, оновлення та збагачення форми й лексики сучасного танцю. Хореографічна інновація повинна перебувати в резонансі з візуальним втіленням. Тому роль Злобіна та Іпатьєвої як сценографів була винятковою. Геній митців якнайкраще проявився у креативному руйнуванні оперно-балетного канону.
У «Kyiv Modern-ballet» художники разом оформили вистави «Кармен. TV» Ж. Бізе, 2006р. (театр отримав дві премії «Київська пектораль»); «Веронський міф: Шекспірименти» на музику композиторів епохи Ренесансу та ін. (2007 р.); «Палата № 6» А. Пярта (2008 р.); Underground на музику П. Васкса (2008 ); «Жізель» А. Адана (2016 ) та ін.
🎭 Відвідувачі цієї ретроспективної виставки зможуть зануритись у процес створення візуального образу вистави: побачити декорації до знакових постановок на етапі їхньої розробки, дослідити перебіг творчого пошуку — від графічного проєктування до готового костюму.
Експонатами виставки стануть театральні костюми з вистав, що сьогодні йдуть на музичних сценах Києва, Дніпра, Львова та Одеси і зазвичай доступні глядачу тільки з відстані великої сцени.
ℹ️ Ганна Іпатьєва — одна з найуспішніших українських художниць театрального костюму, сценографка, живописиця, монументалістка. Дочка художників Ольги Артюшенко і Віктора Гукайла. Закінчила Республіканську художню школу ім. Т. Шевченка у Києві (1989) та Національну Академію образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня монументального і храмового живопису професора Миколи Стороженка, 1995). З 1988 бере участь у художніх виставках. З 1994 працює як художник театру, є автором костюмів численних театральних постановок. Створила костюми для вистав у театрах України та за її межами: у Македонії, Латвії, Німеччині, Канаді, Казахстані. З 1998 створює костюми для музичних кліпів та рекламних роликів. У 2021 році нагороджена премією імені Д. Лідера. Як художниця костюмів до опери «Лис Микита» І. Небесного (2020) була номінована на здобуття Шевченківської премії 2021 року.
Віртуозно володіючи лексикою театрального костюму, створює характери персонажів, знаходячи нові рішення та різноманітні виразні художні методи. У костюмах до балету «Жізель» в постановці Раду Поклітару обрала для принтів графічні твори Миколи Гончарова, в опері «Севільський Цирульник» в постановці Анатолія Солов’яненка актори працювали в костюмах і тішортах з принтами Івана Семесюка – гумор його графіки розкривав характери персонажів.
ℹ️ Андрій Злобін — сценограф, заслужений діяч мистецтв України, живописець, монументаліст, художник театру та кіно. Закінчив Кримське художнє училище ім. М. Самокиша (1982) та Львівську Академію декоративного і прикладного мистецтва (майстерня монументального живопису професора Євгена Лисика, 1993). З 1994 р. працює художником театру, де часто є сценографом і автором розпису живописних декорацій. З 1997 р. працює у кіновиробництві, створює декорації до музичних кліпів та рекламних роликів.
Андрій Злобін — один із найпопулярніших театральних художників сучасності. Сценографічні рішення митця характерні якістю творчої стилізації та тонким розумінням специфіки театрального мистецтва.
✅ У Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України виставка триватиме з 3 липня до 5 серпня.
🗓 Графік роботи виставки:
Понеділок, середа-неділя — з 10:00 до 17:00
У день відкриття, 3 липня, виставка працюватиме з 17:00
🎫 Вартість квитків:
• Дорослий — 100 грн
• Для школярів — 30 грн
• Для студентів і пенсіонерів — 50 грн
• За карткою киянина — 50 грн
Лаврська, 9, корп. 26
Київ
Джерело заходу: https://www.facebook.com/1828868944261369