МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Виставковий проєкт «Лавра Небесна»

5 Чер (Ср) / 11:00
- 5 Чер/12:00
Виставковий проєкт «Лавра Небесна»

Виставковий проєкт «Лавра Небесна»

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Виставковий проєкт «Лавра Небесна»

🎡Афіша Київ

⌚️2024-06-05 11:00:00 –
🏢Богдана Хмельницького вул., 7, Kyiv

«Лавра Небесна»: у Києві продемонструють шедевр ювелірного мистецтва

4 червня о 14.00 у Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставкового проєкту «Лавра Небесна», що присвячений головній духовній святині українського народу – Києво-Печерській лаврі. У стінах Лаври лунає українська молитва, відбувається переродження після «духовної окупації» росією – і саме зараз куратори проєкту привертають увагу до історії, краси та сили легендарної київської пам’ятки.
Центральне місце в експозиції займатиме ювелірна художня композиція «Лавра Небесна» авторки Ірини Карпової. Художниця створила цю роботу 20 років тому і саме у цей час, коли після 300-річного поневолення Лавра повертається у рідне київське лоно, представляє її на широкий загал. Як символ перемоги України в духовній сфері та символ віри у світле майбутнє для українського народу.
«Лавра Небесна» – це не просто дороговартісний ювелірний шедевр, вартість якого оцінена експертами, але не розголошується. І для авторки, і для української культури мистецький об’єкт є безцінним. Ірина Карпова переконана, що ювелірна симфонія «Лавра Небесна» повинна назавжди залишатись в Україні та бути її духовним оберегом.
«Лавра Небесна» – це повноправний художній твір, що сповнений глибоким філософським сенсом і який несе в собі світоглядні принципи духовності. У роботі над ним використовувались як давні традиції ювелірного виробництва церковних предметів, зокрема майстрів київського відділення фірм К. Фаберже та Й. Маршака, так і новітні технології.
«Я довго думала, як стисло пояснити, що для мене означає Лавра Небесна. Можу сказати, що це – вектор усього мого життя. Якось повз мене пробіг чоловік, який тягнув у руках величезну аметистову друзу. Я наздогнала його і купила її. У той момент не усвідомлюючи і не розуміючи, навіщо. Поставила її навпроти свого робочого столу та дивилася щодня, ніби мовчки спілкуючись. Вона нагадувала мені вбрання монаха та спонукала до роздумів про вічне – про призначення людини, про внутрішній світ і душу, про життя та смерть, про життя після смерті, про Бога … про Його присутність у житті кожної людини. Поступово думки стали формувати образи і набувати форми – так з'явився образ Лаври Небесною у вигляді хмари, що лине над аметистовою друзою», – ділиться спогадами художниця, членкиня Асоціації ювелірів України Ірина Карпова.
Виставка має стати місцем для багатовекторних рефлексій і обговорень цінності Лаври – і як культурного осередку, і як пам’ятки архітектури, і як духовного центру. Кожен з відвідувачів зможе віднайти у цьому проєкті свої сенси: хтось пересвідчиться у силі предків, які заснували та вберегли святиню, хтось отримає естетичну насолоду від лаврських скарбів.

Ікона «Преподобні Антоній та Феодосій Печерські» Успенського собору Києво-Печерської лаври, старовинні гравюри з Музею Шереметьєвих, на яких можна простежити, як змінювалась найбільша християнська святиня Східної Європи; ікони з колекції Музею історії міста Києва – ці та інші експонати стануть потужним тлом, на якому зазвучить головна ювелірна симфонія.
«Ми є свідками та учасниками по-справжньому історичних процесів, під час яких Києво-Печерська лавра остаточно звільняється від залишків «русского міра». Задача проєкту «Лавра небесна» – перевести фокус від скандалів новітньої історії до першочергової місії святині – гуртувати суспільство у спільних молитвах за перемогу світлих сил над темними. Києво-Печерська лавра зі своїми золотими банями не просто найвпізнаваніший елемент київського ландшафту, це справжній духовний символ древнього міста», – наголошує директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
На виставці представлені роботи з фондів Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Музею Шереметьєвих, Музею історії міста Києва та приватних колекцій.
Проєкт здійснено за підтримки Favbet Foundation, за участі ZP Law Office of Zoriana Pelekh.

Ознайомитися з виставкою можна з 5 червня згідно графіку роботи МВЦ:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість: 200/100 грн (повний/пільговий)
Адреса: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва,
вул. Богдана Хмельницького, 7
Відкриття виставки: 4 червня о 14.00 (за запрошеннями)

Джерело заходу: https://www.facebook.com/323237030821471

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: