МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Виставковий проєкт «Слова ледь голосніші за ніч»

5 Чер (Ср) / 17:00
- 5 Чер/19:00
Виставковий проєкт «Слова ледь голосніші за ніч»

Виставковий проєкт «Слова ледь голосніші за ніч»

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Виставковий проєкт «Слова ледь голосніші за ніч»

🎡Афіша Київ

⌚️2024-06-05 17:00:00 – 2024-06-05 19:00:00
🏢Національний центр «Український Дім»

«Слова ледь голосніші за ніч» — погляд одеського митця Олега Дімова на середовище проживання українців крізь призму його візуальної практики. Виставковий проєкт є важливою складовою програми Українського Дому з представлення сучасної української фотографії як впливового інструменту фіксації та художнього осмислення реальності.

Проєкт об’єднав фото із серій «Інший краєвид», «Ніч», «Ранок», «Плями» і «Час, коли мене немає вдома». Така вибірка не випадкова. Художник почав роботу над «Іншим краєвидом» перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну і повернувся до неї тільки згодом. Серії «Ніч», «Ранок», «Плями» і «Час, коли мене немає вдома», створені з 2022-го до 2024 року, стали логічним продовженням втілення як контекстуальної лінії, так і естетичних форм і прийомів, знайдених художником раніше. Вихоплюючи нібито випадкові миті з потоку життя, Олег Дімов виявляє чітку закономірність: роз’єднаність, ізоляція і самотність є наскрізними лініями концепції виставкового проєкту.

Ключові серії — «Інший краєвид» і «Ніч». Перша з них — роботи, в яких драматично окреслено морську межу міста. Як наголошує автор, поняття «край», «кордон» і «лінія» набули нового сенсу, тепер вони асоціюються з очікуванням, страхом і порожнечею. Море, свідомо видалене з пляжів «Іншого краєвиду», вказує нам на небезпеку з його боку. Цей тиск особливо відчувають одесити: місто — на краю, місто — під загрозою знищення. Серія «Ніч» — це кроки всередину міста. «Ніч» — скупчення будинків, схожих на стільники, але позбавлених мерехтливого руху життя, в них усе ніби застигло в неспокійному очікуванні. Ця напруга ще помітніша на зображеннях із людьми. На думку художника, «багато людей сьогодні мають таку саму мужність, як будівлі, які не можуть зібрати валізи й покинути країну, в якій іде війна. Цим будівлям залишається тільки очікування, очікування ймовірної неминучості, наприклад, вибуху».

Глибокі і складні роздуми Дімова спрямовані на розуміння фундаментальних основ людського існування, як-от сенс життя, вибір, свобода та смертність. «Хоча світлини в проєкті зібрано з різних серій художника, вони обʼєднані спільною ідеєю і однаковим станом. Серії ніби перетікають одна в одну, утворюючи єдину розповідь. Час у проєкті «Слова ледь голосніші за ніч» сприймається як безперервний потік — від минулого через теперішнє до майбутнього. Усвідомлення тривалості часу проявляє і підкреслює такі важливі цінності нашого буття, як збереження памʼяті, традицій і культурного коду та передавання їх від покоління до покоління», — говорить кураторка проєкту Марина Щербенко.

📍 Відкриття виставки відбудеться 5 червня 2024 року о 18:00.

Кураторка виставки: Марина Щербенко.

Організатори: Національний центр «Український Дім», Щербенко Арт Центр.

Партнери проєкту: АТ «Ощадбанк», Visa.

Графік роботи: вівторок — неділя: 11:00 — 19:00, понеділок — вихідний.

📍 Вхід за квитком на виставку Українського Дому «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»: повний — 100 грн, пільговий — 50 грн (для школярів та студентів).

Вхід вільний для:
пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1–2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень), власників партнерських карток Українського Дому «Коло Дому».

Джерело заходу: https://www.facebook.com/639087221773298

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: