День народження Довженко-Центру. Кіноперформанс "Право на жінку"

День народження Довженко-Центру. Кіноперформанс "Право на жінку"
День народження Довженко-Центру. Кіноперформанс "Право на жінку"
⌚️2023-09-08 18:30:00 –
?Довженко-Центр : Dovzhenko Centre
Напередодні Міжнародного дня кіно і нашого Дня народження запрошуємо вас на вже традиційний перегляд у стінах Довженко-Центру української німої класики у живому музичному супроводі.
8 вересня на СЦЕНІ 6 на вас чекає унікальний кіноперформанс — будемо дивитись фільм «Право на жінку» (1930), саундтрек до якого наживо виконають Антон Слєпаков та Андрій Соколов (WARНЯКАННЯ).
«Право на жінку» — рідкісний приклад українського німого урбаністичного кіно. Сценарій до фільму написали режисер Олексій Каплєр спільно з Миколою Бажаном, поетом-авангардистом, перекладачем і редактором журналу «Кіно».
Головна героїня стрічки одного дня вирішує порушити патріархальний устрій своє сім’ї та залишає свого чоловіка. Разом із малолітнім сином вона вирушає до міста навчатися в медичному інституті.
За спогадами режисера Олексія Каплєра стрічку заборонили на рівні студії, хоча були спроби змінити її назву на «Студентка» чи «Делегатка. Голова центрального правління тресту «Українфільм» Іван Воробйов у доповіді на І з’їзді Всеукраїнського товариства друзів радянського кіно (ТДРК) сказав: «Такий фільм як “Студентка” абсолютно втрачає класове чуття і цілком переходить на позиції занепадництва».
Фільм, що в єдиному екземплярі зберігся без 5-ї частини, зберігається у фільмофонді Довженко-Центру.
WARНЯКАННЯ — проєкт Антона Слєпаков та Андрія Соколова, що був створений на початку повномасштабного вторгнення, як мистецька форма документування та терапії під час війни. Треки WARНЯКАННЯ складаються з речитативних текстів-рефлексій та електронного звучання.
Джерело заходу: https://www.facebook.com/1029027978521015