«До своєї природи» | Виставка про цінність національного природного та культурного спадку
«До своєї природи» | Виставка про цінність національного природного та культурного спадку
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
«До своєї природи» | Виставка про цінність національного природного та культурного спадку
⌚️2024-08-05 23:00:00 – 2024-08-06 22:45:00
🏢Хрещатик
Виставка «До своєї природи» — проєкт про цінність національного природного та культурного спадку, який створив WWF-Україна у партнерстві з Музеєм Івана Гончара.
Цим проєктом WWF-Україна та Музей Івана Гончара прагнуть надихнути глядача до діалогу про українську природу та її місце в ідентичності, нагадати про важливість збереження природного біорізноманіття, особливо у час війни та наголосити про ціну втрат української спадщини, яка є мовчазною жертвою російської військової агресії.
✨ Експозицію проєкту «До своєї природи» складають світлини творів українського народного мистецтва початку XIX — другої половини XX століть та сучасні ілюстрації художниці Анастасії Старко, що стали осмисленням теми історичного взаємозв’язку українців з природою через культуру. Візуальний ряд доповнює легка історія на основі наукових фактів українських дослідників природної та культурної спадщини, а також уривки з архаїчних фольклорних текстів.
Оглянути виставку можна просто неба за адресами:
🌱 Софійська площа до 28 серпня;
🌱 Вестибюль станції метро «Золоті ворота» до 18 серпня;
🌱 вул. Хрещатик, 36 (біля будівлі КМДА) до 15 вересня.
🌐 Виставка доступна українською та англійською мовами.
Війна має нищівний вплив на природну та культурну спадщину, а її наслідки можуть бути відчутними й для майбутніх поколінь. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з початку війни було уражено 30% усіх природоохоронних територій в Україні. За прогнозами експертів, для відновлення до довоєнного стану вже зараз потрібно 60-80 років. Водночас за даними Міністерства культури та інформаційної політики України станом на кінець березня 2024 року понад тисячу пам’яток культурної спадщини постраждали внаслідок російської військової агресії.
🙌 Діліться своїми думками та враженнями про проєкт, додавши #ДоСвоєїПрироди
_________________________
🐼 Про WWF-Україна:
Всесвітній фонд природи WWF — незалежна природоохоронна організація, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у більш ніж 100 країнах світу. Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні, а з 2019-го діє як національне представництво WWF, яке об'єднує представників громадськості та науковців. Робота WWF-Україна набуває різноманітних форм — проведення досліджень, просвітництво, консультування державних органів та лобіювання змін до законодавства, мобілізація фінансових ресурсів для впровадження програм з вивчення і збереження природи. Діяльність громадсько стосується, у першу чергу, таких тем, як ліси, прісна вода та рідкісні види.
🌿 Про Музей Івана Гончара:
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» — це відкрита культурно-мистецька інституція, що своєю діяльністю сприяє спадкоємності досвіду і знань у сфері традиційної народної культури. У сучасному суспільстві музей постає зберігачем минулого і відправною точкою нового бачення та мислення, що разом є активними чинниками творення майбутнього. Музей створений на основі етнографічної збірки та на засадах суспільно-культурної діяльності Івана Гончара. Місія Музею — розбудова суспільства, яке цінує, зберігає і примножує українську культурну спадщину та сучасні форми традиційної народної культури задля майбутнього
Джерело заходу: https://www.facebook.com/1203234294202539