МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Екскурсія до Дня музеїв виставкою «MIRAS. Спадщина»

18 Тра (Чт) / 11:00
- 18 Тра/12:00
Безкоштовна подія
Екскурсія до Дня музеїв виставкою «MIRAS. Спадщина»

Екскурсія до Дня музеїв виставкою «MIRAS. Спадщина»

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Екскурсія до Дня музеїв виставкою «MIRAS. Спадщина»

?Афіша Київ

⌚️2023-05-18 11:00:00 – 2023-05-18 12:00:00
?Скарбниця Національного музею історії України

З нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу запрошуємо на безкоштовну кураторську екскурсію виставкою «MIRAS. Спадщина» про культуру Криму.

Виставка є спільним проєктом із ГО «Алєм», яка опікується захистом і популяризацією кримськотатарської нематеріальної культурної спадщини. Мета виставки – показати культуру кримських татар як живе явище з безперервними традиціями, які досі впливають на цінності суспільства, є частиною повсякдення, політичної культури та взаємин із навколишнім світом і людьми.

На виставці «MIRAS. Спадщина» вперше комплексно представлено найбільшу на материковій частині України колекцію предметів кримськотатарського ювелірного мистецтва й побуту XIХ – початку XX століть. Зокрема, тут можна побачити срібні к’ушаки (жіночі пояси) та топеліки (навершя жіночих головних уборів), які вражають витонченістю роботи в техніці кримськотатарської філіграні (ХІХ – початок ХХ століття, колекція Скарбниці). Також демонструються срібні футляри для Корану та чоловічі амулети, посуд для кавування, традиційний одяг кримських татар, зразки вишивки золотом.

Відвідувачі зможуть ознайомитися зі звичаями, мистецтвом, релігійними та світоглядними традиціями корінного народу Криму завдяки багатим орнаментальним композиціям. Майстри декоративного мистецтва створювали їх не лише як елемент інтер’єру, а й вкладали у свої роботи глибокі сенси, близькі й українцям, а саме: прагнення благополуччя, міцної родини, безпеки й захисту, поваги до старших, здоров’я, зв’язку з природою та батьківщиною.

У другому залі виставки представлено Крим на літографіях Фрідріха Гросса, що демонструють традиційний світ кримських татар першої половини ХІХ століття, коли була жива спадщина ханських часів. Чимало із зображених Фрідріхом Гроссом пам’яток були знищені у процесі російської колонізації.

? Кураторську екскурсію виставкою проведе старший науковий співробітник Національного музею історії України Олексій Савченко.

❗️Початок екскурсії виставкою «MIRAS. Спадщина» у четвер, 18 травня, об 11:00.

❗️Участь БЕЗКОШТОВНА, але просимо попередньо зареєструватися за телефоном: (044) 280-13-96

?Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра").

вулиця Лаврська 9
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/6871141806235153

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: