МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

«Земля» - показ за участю кінознавця

10 Вер (Нд) / 16:15
«Земля» - показ за участю кінознавця

«Земля» - показ за участю кінознавця

Поділитися з друзями:

«Земля» – показ за участю кінознавця

?Афіша Київ

⌚️2023-09-10 16:15:00 –
?Відкрите інтерв’ю з отцем Георгієм Коваленком

У день народження Олександра Довженка 10 вересня запрошуємо на перегляд найвідомішого українського фільму – «Земля», який визнаний шедевром світового кіномистецтва.
Картина демонструватиметься з записаним саундтреком від ДахаБраха.
Стрічку представить кінознавець Довженко Центру Станіслав Битюцький.
Квитки – https://zhovten-kino.kyiv.ua/movie/355461

Глорифікована в Україні після смерті Довженка, авангардистська стрічка, заборонена через 9 днів після виходу в прокат, породила чи не найбільшу кількість контроверсійних тлумачень. Сповнена ліричного пантеїзму, й водночас утопічної екзальтації, вона продемонструвала всю неоднозначність українського цивілізаційного вибору 1920-х, кульмінацією якого стала драматична колективізація.

Олександр Довженко – чи не найвизначніша й водночас найконтроверсійніша – постать української культури радянської доби. У своїй творчості він розробив політичний і культурний проект України, далекий від догматичного комунізму: в цьому – умовно авангардистському – проекті парадоксальним чином поєднувались футуризм і традиціоналізм, утопізм і консерватизм. Здатність мислити міфологічно, позачасово, обіймаючи цілі історичні епохи й асоціюючись із власним народом, робить Довженка постаттю цілком героїчною.

На міжнародному референдумі кінокритиків у Брюсселі 1958 року цю стрічку було названо одним із 12 найвизначніших здобутків світового кінематографа. У найбільш авторитетному сучасному рейтингу найкращих фільмів усіх часів, яке проводить британський журнал Sight & Sound, в результаті опитування 846 кінокритиків, істориків та режисерів у 2012 році фільм «Земля» посів 171-е місце.

У 2012-му році «Земля» на замовлення Довженко-Центру була відреставрована. Новий музичний супровід для фільму створив український етно-хаос гурт «ДахаБраха», музика якого переорієнтовує акценти «Землi» з ідеологічних на загальногуманістичні. Прем’єра відреставрованої версії «Землі» з новим саундтреком відбулася на Одеському МКФ 21 липня 2012 року.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/218659064190779

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Запросіть друзів: