МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

З'їж мене. Світлана Карунська

2 Гру (Сб) / 12:00
- 2 Гру/19:00
З'їж мене. Світлана Карунська

З'їж мене. Світлана Карунська

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

З'їж мене. Світлана Карунська

🎡Афіша Київ

⌚️2023-12-02 12:00:00 – 2023-12-02 19:00:00
🏢Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

Завітайте 24 листопада о 17:00 на відкриття виставки «З’їж мене» Світлани Карунської! Креативні скульптурні та графічні твори мисткині дадуть вам можливість зануритись в чудернацький світ сповнений філософських питань буття. Роботи вразять вас своєю оригінальністю та глибоким сенсом.

Московіє! Мене ти пожирала,
як вішала моїх дочок, синів
і як залізо, хліб та вугіль крала…
О, як твій дух осатанів!
Ти думала — тобою весь з'їдаюсь —
та, подавившись, падаєш в траву…
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу.
• адаптована версія вірша Павла Тичини “Я утверждаюсь” (1943)

У цієї виставки могло бути кілька різних назв, кожна з яких змінювала б кут бачення та акцентувала сенси. Наприклад, "Сіль землі", бо ці роботи про найголовніше, без чого неможливе життя. Чи, наприклад, "З’їж мене", бо ці роботи є мій виклик ворогу і часу. Бо ворог, що вдерся на мій простір, змінив час мого життя… Ще одна назва могла би бути "Вниз, у кроликову нору"… Думки, як метелики, птахи чи дрони…
• Світлана Карунська

На життєвому шляху нашої держави трапилась жахлива війна і супутні їй смерті, руйнування. Повністю зарадити цьому неможливо, але кожен на своєму місці ладен боротися за мирне життя. Так і художниця своєю творчістю прагне упорядкувати навколишній хаос, показати, що він не здатен “з’їсти” нас і перекреслити нашу свободу вибирати.
Створення скульптурних та графічних робіт для Світлани Карунської є її особистим способом виживання у часи війни. Життя людини у воєнному конфлікті нагадує політ крізь товщу часу, у кроликову нору із “Аліси в країні чудес” Льюїса Керрола. За нею відкривається нова реальність, де рух часу дивний та незрозумілий, де постійно з’являються чудернацькі, нелогічні, на перший погляд, закони існування, де кожен день ми вибираємо між тим, що правильно, та тим, що легко, а свідомість встигає вихоплювати та конкретизувати лише найважливіші речі і думки. На жаль, більшість людей не в змозі протидіяти цьому безумству. Тоді в нагоді стає мистецтво – у творчості, своїй чи чужій, віднаходяться сили боротися далі.
Яскраві кольори та креативні, часом майже зухвалі форми творів мисткині – це частина гри із сенсами, виклик страшній реальності. Мозаїчні фрукти та іграшки, фігури богинь і персонажі з міфів, бронзові зерня та начерки, макети з різних матеріалів, що дають розуміння процесу створення майбутнього скульптурного твору, – таким є калейдоскоп обдарування авторки. В експозиції присутні як жартівливі роботи з відсилками до Країни Чудес, так і цілком серйозні, філософські твори, які змушують задуматись про трагічність життя. Але в будь-яких своїх іпостасях творчість Світлани Карунської пронизана емпатією – співпереживанням – та надією, адже без них неможливе людське існування.
Врешті, її Церера із серпом завершує цикл страждань, адже восени настає не лише час жнив, але й час відплати за заподіяне зло. У центрі цього колообігу життя та смерті твердо стоїть Психея із робіт мисткині, “невмируща душа”, як обіцянка того, що все погане рано чи пізно мине. Вона точно знає, що ми всі гідні на чудо у ці тяжкі часи. І виставка “З’їж мене” справді здатна подарувати цей момент дива. Адже, як вважає сама Світлана Карунська: “Сенс праці художника створювати у глядача якщо не катарсис, то, принаймні, енергетичний зсув, результатом якого може бути подив, ностальгія або просто думка, яка, можливо, приведе до покращення світу”.

Проєктна група: Олена Боримська, Вероніка Щукіна, Олександр Кухар, Ірина Хоменко, Олександра Рижова, Олександра Кабакова, Єлизавета Шуляк, Анастасія Швидюк.
Дизайн: Маліка Умарова.

Відкриття виставки – 24 листопада о 17:00 (вхід вільний).
Виставка триватиме з 24 листопада по 24 грудня.
Вартість повного вхідного квитка – 120 грн (пільгові категорії – 60 грн).
Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок).

Джерело заходу: https://www.facebook.com/876717020392325

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: