МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

КИЇВКІНОФЕСТ: Пригоди полтинника.

25 Тра (Сб) / 16:30
- 25 Тра/17:30
КИЇВКІНОФЕСТ: Пригоди полтинника.

КИЇВКІНОФЕСТ: Пригоди полтинника.

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

КИЇВКІНОФЕСТ: Пригоди полтинника.

🎡Афіша Київ

⌚️2024-05-25 16:30:00 –
🏢Вулиця Костянтинівська, 26, Kyiv, Ukraine, 04071

25 травня о 17:30 відбудеться спеціальний показ фільму в живому музичному супроводі Дмитра Радзецького, українського гітариста та композитора.

Картину представить Олена Гончарук, Керівниця Музею і двічі переможниця конкурсу на посаду Генерального директора Довженко-Центру.
Квитки – https://zhovten-kino.kyiv.ua/movie/355895

Фільм знято за мотивами дитячих оповідань письменника й політичного діяча Володимира Винниченка «Федько Халамидник« і «Бабусин подарунок».

Діти з робітничих кварталів у латаному одязі з чужого плеча весело і безтурботно проводять свій вільний час на вулицях Києва — скочуються із засніжених гірок, випробовують сили на краю глибоких урвищ і навіть підкорюють скреслу кригу Дніпра. Лише крізь шпаринку у паркані вони можуть зазирнути і побачити, як відпочивають багатії. Хлопець Федько, якого через бешкетливий і норовливий характер називають «халамидником», придумує щораз ризикованіші розваги, через що часто отримує «на горіхи» від дорослих та щиру відданість і повагу серед друзів.

Це один із небагатьох збережених дитячих фільмів ВУФКУ до межі загострює проблему нерівності різних суспільних прошарків, яка, хоч і меншою мірою, присутня в літературному першоджерелі фільму — оповіданнях Володимира Винниченка, відомого літератора-політемігранта.

Сценарій до фільму написав Микола Бажан – поет-футурист, перекладач і редактор журналу «Кіно». Діти, частина із яких справді безпритульні сироти, майстерно втілюють драматичну напругу фільму, що поступово наростає і наприкінці стрічки засобами пришвидшеного монтажу і багаторазових експозицій набуває експресіоністичних форм.

У журналі «Кіно» фільм подається як «рідкісний приклад ощадливості», оскільки майже весь він знятий на натурі, лише п’ята його частина – в павільйоні. Завдяки цьому можна побачити кадри весняного Києва 1928 року, які своєю ліричністю й уважністю до природних явищ нагадують стрічку «кінока» Михаїла Кауфмана «Навесні», зняту практично у той самий час.

_______________________________________________________________

23-26 травня до Дня Києва в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль-подорож КИЇВКІНОФЕСТ. Насичена кінопрограма проведе вулицями улюбленого міста в класичних і сучасних фільмах, від 1928 року до сьогодення.

Окрім того, на гостей КИЇВКІНОФЕСТУ очікує Лекторій, Виставка, Ярмарок та Базар-кіноплакатів.

Співорганізатори фестивалю КИЇВКІНОФЕСТ – Довженко-Центр та культурно-благодійний захід НЕречизм.
Інформаційний партнер фестивалю – Київстар ТБ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1734866103921265

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: