МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Козацька Покрова до Дня захисників та захисниць України

1 Жов (Нд) / 14:00
- 1 Жов/15:00
Козацька Покрова до Дня захисників та захисниць України

Козацька Покрова до Дня захисників та захисниць України

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Козацька Покрова до Дня захисників та захисниць України

🎡Афіша Київ

⌚️2023-10-01 14:00:00 –
🏢Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum)

Нездоланна сила сьогоденного українського війська має глибоку історію та традицію. Ще у I половині 17 століття українські мілітарні формування були одними з найбільш потужних на теренах Європи і успішно проявили себе у багатьох військових кампаніях. Богдан Хмельницький, Петро Конашевич-Сагайдачний, Іван Богун, Іван Золотаренко, Михайло Кричевський, Данило Нечай були надзвичайно талановитим воєначальниками, завдяки яким було здобуто ряд важливих звитяг. Сьогодні в нових історичних умовах так само як і 400 років проявляється надзвичайна вправність Збройних сил України. Чи є це проявом успадкованої військової традиції запрошуємо дізнатися у Музеї Івана Гончара у неділю 1 жовтня.

На події з представниками Клубу військово-історичної реконструкції будемо говорити про історичний досвід козацтва 16-17 століть, подивимось на аналогії та паралелі у військовому спорядженні війська Богдана Хмельницького за зразками зброї 17 століття та сучасної зброї, яку використовують Збройні сили України. Відвідувачі зможуть потримати в руках та попрактикуватись із різноманітними гаджетами минулих часів, які використовували наші предки: прибори для визначення часу та орієнтування у просторі, засоби для передачі інформації. Будемо разом розбиратися у козацькій геральдиці та прапорах, дізнаємось про історію їх виникнення, символіку та сучасну традицію використання в українському війську.

Програма:

14:00 – 15:00 Лекція та діалог з відвідувачами на тему: “Досвід козаччини та сучасний військовий досвід: чи є чому навчитися з минулого?”

15:00 – 18:00 Будуть діяти інтерактивні локації, на яких відвідувачі зможуть спілкуватися з представниками клубу військово-історичної реконструкції “Печерська сотня”, потримати в руках козацьку зброю та спорядження, познайомитись із одностроями доби Хмельницького, дещо випробувати та віднайти паралелі між представленими речами та їх сучасними аналогами.

Тематичні локації:
– зброя та спорядження війська Богдана Хмельницького;
– геральдика і прапорництво козацьких часів;
– вимірювальні інструменти та гаджети минулого;
– кобзарсько-лірницький спів та гра на старосвітських інструментах у виконанні братчиків Київського, Харківського та Львівського кобзарських цехів.

Під час події відбудеться збір коштів на реабілітацію пораненого воїна Тараса Козуба, який втратив у бою ліву руку. Служить у складі 47-ї окремої механізованої бригади «Магура», а у світському житті майстер традиційних музичних інструментів і лірник.

*Товариство військово-історичної реконструкції “Печерська сотня Київського реєстрового козацького полку” – це громадська організація, що займається дослідженням історії Визвольної війни під проводом гетьмана Богдана Хмельницького 1648–1657 років. Учасники клубу досліджують та відтворюють озброєння, одяг, спорядження, побутові речі. Також вивчають соціальну психологію, звичаї, вірування та розваги населення України XVII століття.
Реконструюють реальний підрозділ війська Богдана Хмельницького 1648–1657 років – Печерську сотню Київського реєстрового полку, що формувалася з мешканців Печерського містечка, розташованого навколо Печерського монастиря. Київський реєстровий брав активну участь в бойових діях Визвольної війни.

Вхід на подію – внесок на реабілітацію пораненого воїна Тараса Козуба від 200 грн.
Для дітей до 15 років включно та військових вхід вільний.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1479702439473012

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com