МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Кінопростір: Іван і Марта

2 Лис (Чт) / 20:00
- 2 Лис/21:00
Кінопростір: Іван і Марта

Кінопростір: Іван і Марта

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Кінопростір: Іван і Марта

🎡Афіша Київ

⌚️2023-11-02 20:00:00 –
🏢Національний центр «Український Дім»

2 листопада о 19.00 запрошуємо на премʼєру документального фільму Сергія Буковського «Іван і Марта».

Це історія кохання шістдесятника Івана Дзюби та його дружини Марти.

Іван Дзюба – літературознавець, публіцист і «прапор українського шістдесятництва». Ліна Костенко згадує про нього як про людину, що завжди мала мужність говорити правду. Ініціатор знаменитої акції протесту проти масових арештів українських інтелектуалів на прем’єрі «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова разом із Василем Стусом та В’ячеславом Чорноволом і автор знакової книги «Інтернаціоналізм чи русифікація?» не міг не привернути до себе увагу органів КДБ.

Через усі тривоги та репресії, пов’язані з діяльністю дисидента, з ним пліч-о-пліч пройшла його дружина Марта. Разом вони прожили 62 роки. «Іван і Марта» – це ніжна історія їхніх стосунків та активної громадської позиції Івана, розказана дружиною, яка була коханням усього його життя і надійною опорою до останнього подиху.

Стрічка Сергія Буковського проливає світло на те, як формувалося коло талановитих однодумців-інтелектуалів, чим жили українські шістдесятники між Києвом та Львовом і як вони обрали шлях боротьби з режимом, за який багатьом довелося заплатити дорогу ціну.

Усе своє життя Дзюба присвятив відродженню української культури та самобутності й рішуче виступав проти русифікації. Він помер 22 лютого 2022 року. Через 2 дні росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну. Його рідна Миколаївка на Донеччині тимчасово окупована росіянами.

Музику для фільму написав італійський композитор Сандро ді Стефано, представник «нової європейської школи кіномузики», на чиєму рахунку понад 50 світових нагород. Він створив музику до фільму безплатно, висловлюючи підтримку Україні в боротьбі за свободу.

Хрещатик, 2
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/706472351346646

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com