МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

(НЕ)ПРОСТА РОЗМОВА: ЕТИКА КОМУНІКАЦІЇ ПРО ДОСВІД ОКУПАЦІЇ

4 Кві (Чт) / 17:00
- 4 Кві/18:00
(НЕ)ПРОСТА РОЗМОВА: ЕТИКА КОМУНІКАЦІЇ ПРО ДОСВІД ОКУПАЦІЇ

(НЕ)ПРОСТА РОЗМОВА: ЕТИКА КОМУНІКАЦІЇ ПРО ДОСВІД ОКУПАЦІЇ

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

(НЕ)ПРОСТА РОЗМОВА: ЕТИКА КОМУНІКАЦІЇ ПРО ДОСВІД ОКУПАЦІЇ

🎡Афіша Київ

⌚️2024-04-04 17:00:00 –
🏢Онлайн-подія

ПРОГРАМА ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА В УКРАЇНІ, КИЇВСЬКИЙ ОФІС ІНСТИТУТУ МІЖНАРОДНОЇ ОСВІТИ, МУЗЕЙ КНИГИ І ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ запрошують на зустріч з Оленою Боряк та Світланою Маховською "(НЕ)ПРОСТА РОЗМОВА: ЕТИКА КОМУНІКАЦІЇ ПРО ДОСВІД ОКУПАЦІЇ"

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну чимало науковців долучилося до документування усноісторичних свідчень очевидців російсько-української війни. Одним із найсерйозніших викликів для багатьох записувачів стало дотримання професійної етики.

Що таке «професійна етика» дослідників усної історії? Чи змінила зміст цього поняття війна? Які існують виклики та ризики проведення досліджень на деокупованих територіях? Чи всі документатори усноісторичних свідчень сьогодні дотримуються правила “Не зашкодь!”? Які існують ризики оприлюднення усноісторичних наративів про війну, що триває, на різних як професійних, так і непрофесійних майданчиках?

Відповіді на ці та багато інших запитань ви зможете почути під час відкритої розмови з Оленою Боряк та Світланою Маховською, які займаються збором свідчень про окупацію Чернігівщини навесні 2022. Роботу над усноісторичним проєктом “Гуманітарні аспекти російсько-української війни: історико-культурні візії та сучасні стратегії виживання” було започатковано управлінням культури та туризму Чернігівської міської ради. На різних етапах проєкт підтримували і продовжують підтримувати ГО “Центр прикладної антропології”, ГО “Північна культурна столиця”, Інститут історії України НАН України, академічний журнал “Україна Модерна”, Documenting Ukraine Project спільно з Інститутом наук про людину (Institut für die Wissenschaften vom Menschen), а також Фонд партнерства задля стійкості України. Команда дослідників проєкту складається з 9-ти осіб. Його результати було оприлюднено зокрема під час Міжнародного круглого столу «Війна, наука та емоції: (не)нові концепції і підходи» (Чернігів, 2023), симпозіуму документаційних та архівних проектів “Найбільш документована війна” (Львів, 2023), Літнього інституту “Witnessing the War in Ukraine: Vectors of Reflection, Practices of Documentation” (Краків, Польща, 2023), Всеукраїнського тренінгу “Основи документування воєнних злочинів” (Київ, 2023), а також на інформаційній платформі Documenting Ukraine Project та сторінках різних наукових фахових видань.

Зустріч і розмова з дослідницями відбудеться у Музеї книги і друкарства України (Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 9. Музей знаходиться на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра") з можливістю долучення учасників онлайн.
Реєстрація: https://cutt.ly/Yw3gSjLp

Олена Боряк – докторка історичних наук, старша наукова співробітниця відділу етнології Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (Київ, Україна). Коло наукових інтересів: етнічна та етнокультурна історія України, збереження та реконструкція духовної культури регіону Полісся, що потсраждав внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, гуманітарні аспекти російсько-української війни. Авторка понад 150 друкованих праць, зокрема монографій: “Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.” (2023); тощо. Випускниця Програми імені Фулбрайта: Fulbright Visiting Scholar 2001-2002, University of Virginia, Charlottesville, VA.

Світлана Маховська – кандидатка історичних наук, заступниця директора – завідувачка Музею-архіву народної культури Українського Полісся Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних

Джерело заходу: https://www.facebook.com/373261039010997

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: