Олександра Кришовська | "Станція Звіринецька"
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Олександра Кришовська | "Станція Звіринецька"
⌚️2024-11-06 11:00:00 – 2024-11-06 19:00:00
🏢вул. Євгена Чикаленка, 21а, Kyiv, Ukraine, 01024
👁🗨 З 31 жовтня по 17 листопада у ЦСМ «Білий Світ» експонуватиметься виставка скульптури і текстилю Олександри Кришовської. У своїх художніх творах авторка поєднує різні медіуми та міркує над гармонійним поєднанням національних і запозичених культурних кодів.
▪️ Відкриття виставки відбудеться 31 жовтня о 18:00
▪️ Виставка триватиме до 17 листопада
▪️ Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а
▪️ Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний
👁🗨 Нова назва станції метро «Звіринецька», нещодавно перейменованої з дружби народів, відбиває сенс дружнього міжнаціонального спілкування навіть краще за попередню. Адже звіринець у його сучасному розумінні є взірцем розмаїття міжнародного і міжконтинентального – вівці тут сусідствують з крокодилами, а перуанські лами – з африканськими носорогами. Чи дружать вони? Можуть, коли хочуть, але точно не з паразитами чи інвазивними борщевиками.
👁🗨 По-друге, «Звіринецька» використовує давню історичну назву місцевості часів Київської Русі, відновлює тяглість сучасного Києва з княжим, і це дає відчуття опори під ногами. Їдучи на станцію Звіринецьку, ми їдемо по своїй землі. У той час як абстрактна дружба народів, як і решта пафосних радянських назв, є інструментом підміни понять, не несе реального сенсу і не відображає правду.
👁🗨 На виставці «Станція Звіринецька» Олександра Кришовська поєднує два свої улюблені медіуми – паперову скульптуру та текстиль. Вони невпинно тягнуться одне до одного, нарешті зʼєднуючись у формі ослінчиків, на яких ми особливо любимо відпочивати на станціях метрополітену. Адже і наведення інтернаціональних мостів, і опіка над численними мешканцями звіринцю – справи не з легких.
👁🗨 Стійкість і монолітність скульптур «Станції Звіринецької» урівноважаться лагодою вишитих сорочок – сучасних інтерпретацій традиційного українського одягу. Поміщаючи в один простір стилізовані національні символи та екзотичних іноземців, авторка виставки міркує над питаннями культурної апропріації і політичного націоналізму.
▪️ Сайт: https://whiteworld.net/
▪️ ТікТок: https://www.tiktok.com/@white_world_gallery
▪️ Інстаграм: www.instagram.com/white_world_gallery/
▪️ Телеграм: t.me/WWgallery
▪️ Підтримати нас можна на buymeacoffee.com/white_world_gallery
Джерело заходу: https://www.facebook.com/1331224921621435