Презентація книги В. Горобця "Під булавою гетьмана"

Презентація книги В. Горобця "Під булавою гетьмана"
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Презентація книги В. Горобця "Під булавою гетьмана"
⌚️2025-01-23 17:00:00 –
🏢Спаська, 16Б, Kyiv
Нова книжка Віктора Горобця «Під булавою гетьмана. Права і вольності Гетьманщини в умовах імперського підневолення» розповідає про одну з найяскравіших і водночас найдраматичніших сторінок вітчизняної історії ― виникнення й становлення ранньомодерної Української держави (Гетьманщини) та більш як столітню боротьбу за її збереження, захист від намагань Московського царства, згодом Російської імперії, обмежити її суб’єктність, уніфікувати самобутні державні порядки до загальноімперських зразків та, врешті, ліквідувати загалом.
Синхронізуючи ці принципово важливі явища і процеси, автор шукає відповіді на найважливіші питання: якою ж була ця українська держава, що постала в результаті Козацької революції середини XVІІ ст.? Якими були головні маркери її соціального, політичного, економічного й адміністративного розвитку? Яку систему полагодження конфліктів виробили українське суспільство спільно з владою?
Яким було місце в цій системі традицій і звичаїв запорозького козацтва, а яким ― передових на той час європейських практик судочинства й позасудового вирішення конфліктних ситуацій?
Та й зрештою чи була загалом ефективною модель державної самоорганізації в козацькій Україні та наскільки успішно вона справлялася зі своїми регулювальними функціями?
Про ці та багато інших аспектів разом з автором говоритимуть запрошені на обговорення книжки провідні українські історики Віталій Щербак, Олександр Гуржій, Володимир Маслійчук, Олексій Сокирко та Ярослав Затилюк.
Почуємо чи вдалося автору тримати у фокусі свого дослідження проблематику взаємин Гетьманату з Російською імперією та впливу їхнього характеру на політико-адміністративний статус автономії й тенденції розвитку української станової державності. Дослідити, як уніфікаційні й ліквідаційні ініціативи імперії впливали на практики суспільно-політичного й господарського життя в Україні та якою мірою імперські нововведення несли в собі карб модернізації, а якою лише формували принципово відмінну модель суспільної, правової, господарської та соціальної організації в Україні, відриваючи її від загальноєвропейського культурного простору.
Ця публічна розмова допоможе адекватно оцінити місце ранньомодерної Української держави не лише в історії визвольних змагань і державного будівництва, а й зрозуміти, як вона вписувалась у тогочасні тренди розвитку станових держав ранньомодерної Європи.
Зрозуміти чому так (не) довго проіснувала на політичній мапі континенту та який справила вплив на формування самоідентичності української нації й утвердження подальших уявлень українців про свою справедливу національну державу.
Джерело заходу: https://www.facebook.com/572550748927164