МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Самаркандська епопея українських художників (1941–1944)

16 Кві (Вт) / 10:00
- 16 Кві/18:00
Самаркандська епопея українських художників (1941–1944)

Самаркандська епопея українських художників (1941–1944)

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Самаркандська епопея українських художників (1941–1944)

🎡Афіша Київ

⌚️2024-04-16 10:00:00 – 2024-04-16 18:00:00
🏢Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

З 16 квітня починає свою роботу неймовірна виставка «Самаркандська епопея українських художників (1941–1944)»!

Основна експозиція складається з робіт викладачів та студентів українських закладів вищої освіти, що були евакуйовані в Узбекистан у роки Другої світової війни. Величезний пласт створених ними робіт сьогодні майже невідомий навіть фахівцям, а тому ця виставка відкриє перед вами незнаний досі світ Сходу середини минулого століття у творчості наших митців.

Супутня виставка «Самарканд 80 років по тому» гармонійно доповнить ваші враження художніми «щоденниками» сучасних українських художників, які нещодавно відвідали міста Узбекистану.

Вісімдесят років тому завершилося трирічне перебування українських художніх вишів у Самарканді. З осені 1941-го сюди було евакуйовано десятки викладачів і студентів Київського та Харківського художніх інститутів, до яких згодом приєднувалися їхні колеги, що поверталися з фронту чи прибували до міста з іншими біженцями. Величезний пласт створених ними робіт сьогодні майже невідомий навіть фахівцям, адже переважна більшість зберігається в родинах митців. Автори давно вже пішли в засвіти, залишивши нащадкам цікаві картини, етюди, малюнки, сповнені енергії художнього пізнання екзотичного Сходу. З часом ці твори набули також історичного значення, бо зафіксоване в них життя міста є цінним свідченням епохи. Розкрити для себе незнану сторінку українського мистецтва середини ХХ століття глядачі зможуть завдяки дітям і внукам митців, а також колекціонерам, що надали твори для експонування на цієї масштабній виставці.
Викладачам і студентам довелося пристосовуватися до незвичного клімату та важких побутових умов; вони голодували, хворіли, мерзли чи потерпали від спеки, але попри все продовжували вчити й навчатися, писати етюди та картини, створювати плакати, скульптури, архітектурні проєкти, брати участь у виставках, оформлювати книжки, допомагати місцевим реставраторам у збереженні та відновленні пам’яток архітектури.
Історія «самаркандської епопеї» українських художників не закінчується в роки Другої світової війни. Часи змінюються, інші митці виходять на арт-сцену України. 80 років по тому наші художники знов у пошуках натхнення та розради у містах далекого Узбекистану. У результаті неймовірного збігу обставин на запрошення посла України в Узбекистані, Миколи Дорошенка, Олена Придувалова разом із Олексієм Аполлоновим та Матвій Вайсберг побували в творчих поїздках країною. Їхні художні «щоденники» і склали виставку-сателіт «Самарканд 80 років по тому».

Кураторка: Галина Алавердова.
За підтримки: Посольства України в Узбекистані, Посольства Узбекистану в Україні.
Партнери проєкту: Журнал «Антиквар», Приватний музей українського сучасного мистецтва.

Виставка триватиме з 16 квітня по 19 травня.
Вартість повного вхідного квитка – 270 грн (пільгові категорії – 135 грн).
Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок).

Джерело заходу: https://www.facebook.com/449039074159869

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com