МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Штучний мозок: структура, механізми, проблеми створення

25 Лис (Сб) / 16:00
- 25 Лис/18:00
Безкоштовна подія
Штучний мозок: структура, механізми, проблеми створення

Штучний мозок: структура, механізми, проблеми створення

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Штучний мозок: структура, механізми, проблеми створення

🎡Афіша Київ

⌚️2023-11-25 16:00:00 – 2023-11-25 18:00:00
🏢Онлайн-подія

Реєстрація:
https://bit.ly/3RWwzAz

Наш спікер: Сергій Корнєєв, президент компанії Baltrobotics (Польща), «Спеціальний експерт Уряду провінції Zhenjiang» (Китай), технічний консультант компанії «Qianxing Zehe Information Technology (Zhejiang) Co., Ltd.”, Китай, технічний консультант компанії «R&D Bureau of Advanced Technologies» (Україна) фахівець з систем управління, зв’язку, штучного інтелекту, робототехніки.

Формат: в Zoom.
Участь вільна.

Анотація
Останній рік світ дуже вражений результатами роботи системи ChatGPT-4. Поступово з’являються подібні конкурентні системи. Цей напрямок відноситься до так званого «Генеративного штучного інтелекту». Напрямок швидко розвивається, – якщо спочатку система була навчена на інтернет-даних 2021 року, то зараз вона вже починає оперувати з актуальним інтернетом. Наслідком надання широкого доступу до системи вже є суттєвий вплив на характер виконання робіт в багатьох професіях – програмуванні, маркетингу, медицини і інших, – а також на зайнятість в сферах, де система дає найбільші позитивні результати. Якщо спочатку «генеративний ШІ» (ШІ – «штучний інтелект») працював тільки з текстами, то потім з’явились системи генерації зображень, музики по текстовим завданням. Системи генеративного ШІ демонструють разючу подібність до результатів роботи людини. Тексти, згенеровані системою, здають кваліфікаційні екзамени науковим комісіям без викриття фактів відсутності в їх підготовці реальних людей.
У той же час розробка автономних роботів з інтелектуальними можливостями притаманними людині, як науково-технічна задача, все ще є знаходиться на початковому етапі. Як це не дивно, але успіх систем генеративного ШІ мало що нам дає в розумінні задач створення штучного мозку. Текстові генеративні системи навчені на задачу «найбільш вірогідного продовження тексту». Початковий текст – це те що ви завантажуєте на вхід системи. При чому один цикл генерує одне додаткове слово. Потім процес повторюється. Чи є це штучним інтелектом загального типу (в абревіатурі «ШЗІ»), до якого відносять напрямок створення автономних роботів, які зможуть замінити людину спочатку в рутинних операціях, а потім і взагалі в будь якої діяльності? Звісно ні. Причина в тому, що створені генеративні системи не взаємодіють з оточуючим середовищем, і взагалі «не розуміють» що вони роблять. Штучна нейронна мережа на підставі попереднього навчання видає на вхідний сигнал відповідний йому вихідний у вигляді тесту чи зображення і музики. Але цього конче недостатньо для створення штучного мозку, який у вигляді робота оперує з зовнішнім середовищем.
Розвиток інтелектуальних систем історично було розділено на два напрямки, а саме: Штучний інтелект (ШІ) – ця назва об’єднує набір типів систем, які можуть частково виконувати завдання, які зазвичай належать до досвіду людей (такі як обробка природної мови, розпізнавання образів, генеративний штучний інтелект, експертні системи); і Штучний загальний інтелект (ШЗІ) – це розробка систем, які можуть працювати автономно і в перспективі зможуть замінити людей як в рутинних операціях – на першому етапі, – а надалі і в будь-якій інтелектуальній діяльності.
Ця лекція стосується розробки Штучного загального інтелекту.
Роботи з створення штучного мозку в наукових колах мають назву розробки когнітивної архітектури. Зараз вважається, що когнітивна архітектура повинна мати стабільну структуру і програмне забезпечення з даними, які повинні розвиватись по мірі отримання автономним роботом нових даних, знань, навичок. За останню половину століття було запропоновано декілька сотень та змодельовано декілька десятків когнітивних архітектур, як моделей розуму. Деякі з них мали на меті не тільки розробку штучного мозку, але і моделювання роботи мозку людини і вищих тварин. Ці моделі природних систем в лекції розглядатись не будуть, – нас будуть цікавити тільки роботи, які в перспективі можуть дати можливість створення дійсно інтелектуальних штучних істот.
Когнітивні архітектури, запропоновані, розроблені та перевірені раніше, давали переважно наукові результати щодо загальних принципів пізнання, прийняття рішень і навчання. З ринкових результатів напрямку, що розглядається, ми можемо побачити лише автономні пилососи, що може вважатись дуже скромним досягненням, але в 2017 році на підставі досвіду, отриманого вченими за майже півсторіччя робіт було запропоновано так звану «Стандартну модель розуму», яку зараз частіше звуть «Загальна модель пізнання» (“Common Model of Cognition” – CMC). В лекції автор розповість про цю Загальну модель і про особливості створених когнітивних архітектур.
В лекції будуть обговорені проблеми, які є невирішеними, і пропозиції автора по розвитку напрямку, що розглядається, на підставі статей, опублікованих автором в останні роки. Ці пропозиції включають моделювання свідомості, інтелекту (як індивідуального так і колективного), думок і емоцій. Авторський підхід належить до напрямку так званого «вбудованого пізнання» («Embodied Cognition in Cognitive Science») і слідує так званому «аксіоматичному підходу» в ШІ, який автор послідовно розвиває. Пропозиції автора були узагальнені в когнітивній архітектурі AGICA, як детальній модифікації Стандартної моделі.

 

Джерело заходу: https://www.facebook.com/704844367759137

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com