МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Японія. Очима та серцем.

24 Кві (Ср) / 11:00
- 24 Кві/12:00
Японія. Очима та серцем.

Японія. Очима та серцем.

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Японія. Очима та серцем.

🎡Афіша Київ

⌚️2024-04-24 11:00:00 –
🏢Богдана Хмельницького вул., 7, Киев, Украина

Дати: 24 квітня – 30 червня 2024 року
Відкриття виставки: 23 квітня о 17:00
В особливий для всіх японців період цвітіння сакури Музей історії міста Києва презентує виставковий проєкт, присвячений Японії – її унікальній природі, культурі та дивовижним людям. На виставці можна буде побачити традиційну японську графіку школи Нанга та сучасні світлини відомої української фотографині Вєри Бланш, яка нині отримала прихисток в Японії.
Японія – країна, яка зачаровує та надихає шанобливим ставленням до традицій попри агресивну глобалізацію світу. Існує безліч стійких асоціацій – квітучі сади, поезія, самураї, гейші, кімоно. Або ж – технології, кухня, мода чи аніме. Як же співіснує така дивовижна суміш традиційного та сучасного?
«Цією виставкою ми хочемо висловити вдячність Японії за величезну допомогу нашому народу в боротьбі з агресором, за підтримку України на міжнародній політичній арені. У грудні минулого року під час відрядження до Японії нам пощастило познайомитися з колегами з Музею мистецтв KYOСERA міста Кіото – саме ці спеціалісти допомогли ґрунтовно підготувати цей виставковий проєкт, розкривши нюанси музейної колекції японського живопису, що була подарована Києву містом-побратимом Кіото і зберігається у нашому музеї», – наголошує генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
«Для нас велика честь, що у Музеї історії міста Києва відбудеться виставка, де будуть представлені графічні роботи, подаровані Києву містом Кіото. Мистецтво втішає почуття людей поза межами часу та кордонів, і цією виставкою ми сподіваємося, що наша мовчазна молитва за мир дістанеться сердець мешканців Києва», – МАЦУЇ Кодзі, мер Кіото – міста-побратима Києва.
Експозиція матиме дві основні тематичні лінії: близько 20 робіт японської пейзажної графіки з колекції Музею історії міста Києва, що у 1978 році столиці подарувало місто Кіото разом із Асоціацією художників школи Нанга, а також понад 100 фотографій української мисткині Вєри Бланш.
«Інколи мені здається, що сонце недаремно бере початок свого шляху саме із цієї країни, аби у цнотливій чистоті нести тепло свого проміння іншим народам з найкращого місця, де може народитися новий день – з Японії», – ділиться враженнями відома фотографиня та ілюстраторка Вєра Бланш. Вона не просто знайшла прихисток у Японії, а й почала активно вивчати японську культуру. Кожна її фоторобота – це захоплення цією країною, силою, мудрістю і витривалістю її людей.
Японія подарувала світу мистецтво милування – традицію уповільненого споглядання цвітіння сакури чи хризантем, зміни кольору листя восени, або снігу взимку тощо. Усупереч усім стихійним лихам і сучасним викликам, японці намагаються радіти життю, бо кожна його мить є важливою та цінною. Виставка «Японія. Очима та серцем» дасть відвідувачам можливість побачити магію краси природи – як її зображають самі японці, відчути сучасне серцебиття країни – як його фіксує українка. Ми різні, але багато у чому схожі.
Куратор виставки: Сергій Шевлюга
Художнє оформлення виставки: Катерина Костенко

Ознайомитися з виставкою можна з 24 квітня згідно графіку роботи МВЦ:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість: 200/100 грн. (повний/пільговий)
Адреса: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва,
вул. Богдана Хмельницького, 7
Для контактів ЗМІ: Оксана Красілова 0663772988

Джерело заходу: https://www.facebook.com/406790218777560

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com