МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

"Єврейський вікенд" у Києві запрошує!

9 Гру (Сб) / 11:30
- 10 Гру/18:00
Безкоштовна подія
YW

"Єврейський вікенд" у Києві запрошує!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Всеукраїнська жіноча єврейська організація «Проект Кешер в Україні» запрошує вас провести разом наш «Єврейський вікенд» у Києві. Це дводенний захід, присвячений взаємовпливам української та єврейської культур. Хочемо проілюструвати історичні та культурні зв’язки обох народів, показати, що єврейська спільнота є невід’ємною частиною суспільства України та має однакові з ним цінності.

Перший «Єврейський вікенд» від «Проекту Кешер» відбувся на початку осені у Львові та зібрав справжніх однодумців. Повномасштабне вторгнення загострило відчуття  того, наскільки важливо висвітлювати внутрішню єдність в Україні, зміцнювати її, спиратися на неї, робити її усвідомленою.

Дата: 9-10 грудня 2023

Місце: Київ

Єврейський вікенд наповнять 10 тематичних подій, які допоможуть зануритися у дослідження, як українська та єврейська культури історично впливали одна на одну, відчути ці перетини.

·        Відкриває «Єврейський вікенд» музичне привітання від Дмитра Шурова «Pianoбой»

·        Під час фахових лекцій поспілкуємося про:

–        еволюцію взаємин українців та євреїв у «Короткому XX столітті» разом з кандидатом історичних наук Сергієм Гіріком;

–        українсько-єврейські літературні взаємодії з літературознавицею Тетяною Непипенко;

–        долю їдишу – мову, що вижила – з мистецтвознавицею, директоркою музею Шолом-Алейхема Іриною Климовою;

–        ханукальну історію війни в Україні: герої, дива, уроки – від спеціаліста у сфері неформальної єврейської освіти Олександра Чевана;

–        єврейських жінок України – їхню самоідентифікацію через стиль разом з кандидаткою філологічних наук, дослідницею жіночої історії лідерства Світланою Левітас.

Ввечері першого дня «Єврейського вікенду» пропонуємо театральне читання «Адаптація» із залученням текстів Олени Шамріної та Януша Корчака. Це рефлексія на тему війни в Україні та Ізраїлі у спробі відшукати свою адаптацію до них. Зустрічатимемо Олега Шульгу – актора театру та кіно, який зіграв головну роль у фільмах «Червоний» і «Позивний «Бандерас», а також акторку театру та кіно Анастасію Сегеда.

Наступного дня наших гостей чекають майстер-клас з мозаїки «Хамса» та ексклюзивний показ фільму «Тебе не запрошено на мою бат міцву», який надала компанія Netflix для закритого перегляду у київському кінотеатрі «Жовтень».

Запрошуємо також на екскурсію «Смачний Київ» з авторкою найсмачніших історій про місто, майстринею гастрономічних турів, Оленою Безрук. Розкриємо весь спектр національних страв, які існували на Подолі старого Києва.

Ввечері у неділю, 10 грудня, ми вдруге запалимо ханукію, а музиканти з гурту US Orchestra подарують чимало музики з єврейськими впливами, яку вдалося записати від українських традиційних музикантів у ХХ столітті.

Наш «Єврейський вікенд» об’єднує традиції та мрії, історію та сучасність. Ми присвячуємо цей захід святу Хануки – «Святу вогнів», коли диво перемагає. З давніх часів ми повторюємо єврейську мудрість: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву». Бачимо в цьому особливий символ в умовах повномасштабної війни росії проти України та зимової загрози обстрілів енергетичних об’єктів. Запрошуємо провести разом найближчі вихідні у Києві, щоб пам’ятати про перемогу світла проти темряви, про світло у серці, про розуміння великої спільної мети усіх громадян України, – коментує Влада Недак, виконавча директорка «Проекту Кешер в Україні».

Участь у всіх подіях безкоштовна для гостей, але потрібна попередня реєстрація.
Пізніше особисто повідомимо місце проведення «Єврейського вікенду» у Києві.

Довідка:

«Проект Кешер в Україні» – це всеукраїнська громадська жіноча єврейська організація. Ми займаємось підтримкою активних жінок, сприяємо утвердженню гендерної рівності.

«Кешер» в перекладі з івриту означає «зв’язок». Віримо, що саме підтримка та об’єднання жінок є тією рушійною силою, яка здатна змінити світ на краще. Наша команда об’єднує активних жінок, які на основі єврейських цінностей, вдосконалюють суспільство та світ. А ми допомагаємо їм у цьому – надаємо підтримку, натхнення, необхідні знання, навички, знайомимо із колом однодумців!

Наша організація підтримується і є частиною Міжнародної організації Project Kesher, і розвивається завдяки партнерам з усього світу.

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com