ДИСКРИМІНАЦІЯ: що це таке і як їй протидіяти? — лекція В’ячеслава Ліхачова

ДИСКРИМІНАЦІЯ: що це таке і як їй протидіяти? — лекція В’ячеслава Ліхачова
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
ДИСКРИМІНАЦІЯ: що це таке і як їй протидіяти? — лекція В’ячеслава Ліхачова
⌚️2025-04-15 10:00:00 – 2025-04-15 12:00:00
🏢Center for Civil Liberties / Центр громадянських свобод
Рівність людських істот у правах та гідності проголошується першим базовим пунктом Загальної декларації прав людини.
Однак, практично кожен і кожна можуть згадати приклади з власного досвіду, коли це, здавалося б, очевидне і незаперечне правило порушувалося. Стать та вік, сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність, матеріальне становище та регіон проживання — існує безліч ознак, які можуть спричинити необґрунтоване нерівне ставлення до людини. Законодавство Європейського союзу прагне максимально ефективно протидіяти цьому явищу.
Українське законодавство не є достатньо потужним у цій сфері, але нині обговорюються законодавчі ініціативи, які мають змінити це положення. Протягом зустрічі розберемо різні аспекти дискримінації та як законодавство може допомогти усунути цю несправедливість із життя суспільства.
📅 Дата: 15.04.2025 об 11:00 (до 13:00)
💻 Формат: онлайн
⏳ Тривалість: 2 години
📌 Реєстрація обов’язкова: https://bit.ly/KSHR_registration
👨🏫 ПРО ЛЕКТОРА: В’ячеслав Ліхачов — автор понад шістдесяти наукових праць та книг. Займається вивченням етнополітичної конфліктології, ксенофобії на пострадянському просторі, ідеології та діяльності праворадикальних рухів Росії та України, політичного екстремізму, теорії нації та націоналізму, історії антисемітизму, історії відродження єврейських громад на пострадянському просторі, міжконфесійних відносин.
📖 ПРО ПОСІБНИК ПРАВ ЛЮДИНИ. Human Rights Guide – перший україно-англомовний ресурс для самоосвіти з прав людини https://www.rights.in.ua/themes.
Розроблений для української аудиторії посібник враховує особливості національного законодавства та корелює з європейським законодавством, що особливо важливо у світлі руху України до членства у Європейському Союзі. Посібник започаткований ризькою неурядовою організацією Baltic Human Rights Society, і вже запущений у Латвії, Литві, Естонії, Болгарії, Словенії, Словакії, цього року запускається у Франції, Хорватії, Молдові, Грузії та Україні.
Посібник розроблений у партнерстві Baltic Human Rights Society та Центру громадянських свобод за підтримки МЗС Латвії (Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Latvia).
Київська школа прав людини й демократії — безоплатна освітня платформа Центру громадянських свобод. У межах діяльності школи відбуваються відкриті лекції, тренінги, дискусії, кінопокази, круглі столи та курси просвітницького характеру в Києві та інших містах.
Джерело заходу: https://www.facebook.com/629985326581495