МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Ансамбль «Київські солісти» диригент Володимир Сіренко.Інна Солдатенко ф-но Дмитро Ткаченко скрипка

2 Лют (Пт) / 20:00
- 2 Лют/21:00
Ансамбль «Київські солісти» диригент Володимир Сіренко.Інна Солдатенко ф-но Дмитро Ткаченко

Ансамбль «Київські солісти» диригент Володимир Сіренко.Інна Солдатенко ф-но Дмитро Ткаченко скрипка

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Ансамбль «Київські солісти» диригент Володимир Сіренко.Інна Солдатенко ф-но Дмитро Ткаченко скрипка

🎡Афіша Київ

⌚️2024-02-02 20:00:00 –
🏢Національна філармонія України

02.02.2024

АНСАМБЛЬ «КИЇВСЬКІ СОЛІСТИ»
Інна Солдатенко, фортепіано
Дмитро Ткаченко, скрипка

✨Цього вечора Дмитро Ткаченко постане не лише як соліст-скрипаль, а й у новій ролі – художнього керівника «Київських солістів». Також вперше після тривалої паузи колективом диригуватиме Володимир Сіренко.

🎵Відкриє концерт стилізована під барокову сюїта «Із часів Гольберга» норвежця Едварда Гріга. Композитор не копіював стиль XVIІ-XVІІI століть, він взяв модель старовинної сюїти, але трактував її вільно. Від початку сюїта була у версії для фортепіано, прем’єру якої композитор зіграв особисто на святкуванні 200-річчя письменника та філософа Людвіга Гольберга. Через рік він створив оркестровий варіант для струнних.

🎵Сучасна українська музика буде представлена творами сучасника Валентина Сильвестрова. Цикл «Тиха музика» належить до творів митця, в яких панує спокій, простота та тиха проникливість. У плинності «Вальсу» і двох «Серенад» «ковзають» тіні Франца Шуберта, Роберта Шумана, Генрі Манчіні, розчиняючись у тихій і делікатній сильвестрівській метамузиці.

«Гімн – 2001» для струнного оркестру автор присвятив грузинському композитору Гії Канчелі. Цих двох митців поєднує багаторічна дружба, спільність світогляду та мистецької «оптики».

🎵Центральна композиція вечора – Концерт для фортепіано, скрипки і струнного квартету Ернеста Шоссона. Солістами стануть Дмитро Ткаченко (скрипка) та Інна Солдатенко (фортепіано).
Шоссон прожив недовге життя і написав не багато творів, проте залишив про себе добру пам'ять і посів особливе місце в історії французької музики. Концерт написаний у 1889-1891 роках і присвячений скрипалю Ежену Ізаї. Концерт відноситься до другого періоду в творчості композитора, що характеризується визначальним впливом Сезара Франка, а у трактуванні концертного жанру через призму півторавікової традиції концерту як «змагання соліста з оркестром» апелює до камерних концертних опусів Франсуа Куперена та Жана-Філіппа Рамо. Співвідношення ролей та сенсове навантаження партій двох солістів і квартету трактуються по-різному, тож твір в різних епізодах зближується то зі скрипковою сонатою, то зі струнним або й фортепіанним ансамблем.

🎻Творчий шлях нового художнього керівника колективу Дмитра Ткаченка вражає! Він почав грати на скрипці та фортепіано з 6 років. Навчався у Київській музичній школі ім. Лисенка, згодом – у Національній музичній академії України під керівництвом Богодара Которовича та Ярослави Рівняк. У 1998 році запрошений на навчання до Лондона у відому Школу музики і драми Гілдхолл. Під час навчання став лауреатом кількох міжнародних скрипкових конкурсів, зокрема, Конкурсу ім. Карла Нільсена (Оденсе, Данія), Конкурсу ім. Лисенка (Київ, Україна), Конкурсу ім. Вронського (Варшава, Польща).

Скрипаль багато гастролював країнами Європи, Азії та Америки. Виступав із провідними оркестрами у найвідоміших концертних залах світу (лондонські Вігмор-хол та Барбікан-хол, амстердамському Концертгебау, берлінському Концертхаусі, Рой Томсон-холі в Торонто, Кельнській філармонії, Токійській опері, Театрі Ла Феніче у Венеції та інші).
Репертуар музиканта охоплює майже всі великі скрипкові концерти від Вівальді до Шенберга і Лігеті, численні сонати і невеликі твори для скрипки та фортепіано, програмні цикли, такі як 24 каприси Паганіні, сонати і партити Баха, сонати Бетховена.
Окрім насиченої концертної кар'єри, Дмитро Ткаченко викладає, дає міжнародні майстер-класи, є членом журі міжнародних конкурсів, співзасновником і художнім керівником Міжнародного музичного конкурсу імені Б. Бріттена в Лондоні та Міжнародного музичного конкурсу імені М. Лисенка в Києві.

Програма:
Е. Гріг Сюїта у старовинному стилі ««Із часів Гольберга»
В. Сильвестров «Тиха музика» для струнних, «Гімн–2001» для струнного оркестру (присвята Гії Канчелі)
Е. Шоссон – Концерт для фортепіано, скрипки і струнного квартету

Квитки: https://kontramarka.ua/uk/ansambl-kiivski-solisti-89335.html

Джерело заходу: https://www.facebook.com/690842939554784

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: