МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

ДОКУМЕНТИ ТА ДОЛІ

28 Січ (Нд) / 16:15
- 28 Січ/17:15
ДОКУМЕНТИ ТА ДОЛІ

ДОКУМЕНТИ ТА ДОЛІ

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

ДОКУМЕНТИ ТА ДОЛІ

🎡Афіша Київ

⌚️2024-01-28 16:15:00 –
🏢Богдана Хмельницького вул., 7
Kyiv, Ukraine
01001

Дати: з 27.01 по 11.02
Музей історії міста Києва та Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» за підтримки Міністерства закордонних справ України та Державної архівної служби України презентували виставку «Документи долі».
Про проєкт: 26 вересня відбулося офіційне відкриття виставки «Документи та долі», присвяченої пам’яті жертв Голокосту та подій, які розгорталися в Бабиному Яру. Вона знаходиться на четвертому поверсі в Музеї історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) та триватиме до 11 лютого.
Мета виставки: відтворити історичний контекст трагедії Бабиного Яру, спираючись на на архіви: листи, фотографії, свідчення, що документують період німецької окупації Києва й події наступних років. В основу концепції закладено роздвоєне сприйняття минулого. Один вимір розкриває наслідки трагедії через особисті, невідомі історії загиблих і вцілілих та через актуалізацію пов’язаних із конкретними датами подій із життя відомих особистостей єврейського походження. Інший — подає минулі подіїі через оригінальні архівні документи, що внесені до Міжнародного реєстру програми «Пам’ять світу» ЮНЕСКО та представлені в онлайн-архіві Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».
«З 2020 року наша команда активно працює над проєктом з оцифрування, щоб надати вільний доступ до унікальної інформації для всіх охочих. Так, онлайн-архів Меморіального центру вже налічує понад 3,7 мільйона документів XX сторіччя. Нам вдалося обробити тисячі запитів із різних країн та допомогти людям дізнатися більше своє коріння, минуле і навіть змінити власне життя», – зазначає Анна Фурман, заступниця генерального директора Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».
Відкриття виставки «Документи та долі» відбулося напередодні Міжнародного дня памʼяті жертв Голокосту, 27 січня. Саме цього дня 1945 року бійці Першого Українського фронту розпочали звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Під час Другої світової війни внаслідок Голокосту загинули понад 6 мільйонів євреїв, з яких – 1,5 мільйона вбили на території окупованої України.
«В основі концепції Меморіального центру «Бабин Яр» – берегти пам'ять про жертви Голокосту, однієї з найбільших трагедій людства. Саме тому, одним із найважливіших напрямків нашої діяльності є оцифрування архівів. Унікальні документи, фото та свідчення очевидців дозволяють відновити документальні факти про події Голокосту та мають вагоме значення для української та світової спільноти. Ми вдячні нашим партнерам, що спільно можемо робити внесок у збереження колективної пам’яті і сподіваємося через виставку привернути увагу громадськості до історії Голокосту», — прокоментував Олексій Макухін, генеральний директор Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».
« Голокост – одна з найтрагічніших сторінок світової історії – є, нажаль, такою і для Києва. Бабин Яр став місцем трагедії не тільки єврейського народу, а й місцем трагедії всього світу. Ми маємо відповідальність та обов'язок перед майбутнім поколінням – показувати, фіксувати, зберігати пам'ять про ці події. Увесь світ говорячи «Ніколи знов», нажаль не зміг запобігти трагедії геноциду українського народу, що відбувається сьогодні через інвазію росії в Україну. Музей історії міста Києва завжди готовий долучатись до просвітництва, досліджувати і демонструвати нові архівні матеріали, що роблять нашу строкату історію більш зрозумілою », – зазначає генеральна директорка історії міста Києва Діана Попова.
Відкриття пройшло за участі: Ірини Боровець, заступниці Міністра закордонних справ України, Анатолія Хромова, голови Державної архівної служби України, Олексія Макухіна, генерального директора Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», Анни Фурман, заступниці генерального директора Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, а також представників дипломатичного корпусу, архівних установ та інших офіційних осіб.
Організатори: Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»
За підтримки: Міністерства закордонних справ України та Державної архівної служби України
Ознайомитися з виставкою можна з 27 січня згідно графіку роботи МВЦ:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість: 120/60 (повний/пільговий)

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1318652792184181

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: