МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

EXIT. Виставка живопису української мисткині Алли Ронікіер

6 Чер (Чт) / 11:00
- 6 Чер/12:00
EXIT. Виставка живопису української мисткині Алли Ронікіер

EXIT. Виставка живопису української мисткині Алли Ронікіер

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

EXIT. Виставка живопису української мисткині Алли Ронікіер

🎡Афіша Київ

⌚️2024-06-06 11:00:00 –
🏢Богдана Хмельницького вул., 7, Kyiv

Вже з 6 червня в наших стінах ви зможете насолодитися сучасним мистецтвом.

Червень – місяць обізнаності про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), і цього року він проходитиме під слоганом Not all wounds are visible («Невидимі рани»). У Києві відбудеться серія просвітницьких і мистецьких заходів, спрямованих на підвищення обізнаності про ПТСР у військових і цивільного населення та формування нових правил поведінки в соціумі. Організаторами подій виступають Благодійний фонд United Help Ukraine і ГО «Українська вища медична школа» за організаційної підтримки ГО «Бугурт Січ».
Головною мистецькою подією в Києві стане виставка EXIT української мисткині польського походження Алли Ронікіер, відкриття якої відбудеться 5 червня о 17.00 в Музеї історії міста Києва.
Сьогодні тривога та хвилювання українців перетворилися на колективний ПТСР – поняття, що донедавна було для нас чужим і далеким, а зараз певною мірою стало частиною життя більшості українців. Болісні спогади, панічні атаки, порушення сну, нічні жахи, смуток, страх, біль – усе це стало нашим сьогоденням.
Науковці всього світу досліджують феномен «українського ПТСР» і намагаються знайти ефективні методи для допомоги постраждалим. Одним із ним є мистецтво, адже саме митці дуже тонко відчувають цей світ і є людьми, схильними до емпатії. Часто у своїх творах вони навіть передбачають майбутнє.
Певним передбаченням стала серія робіт Алли Ронікіер, у якій вона змогла за декілька років до повномасштабного вторгнення росії в Україну відчути та відобразити турбулентні стани нашого суспільства після 24 лютого 2022 року.
«Я не могла пояснити тоді, а тим більше зараз, що підштовхнуло мене до написання цих робіт. Немов би якась сила змусила взяти мастихін і, вдаючись до нових засобів вираження, крок за кроком, створювати оповідання, де кожна ілюстрація була схожа на стоп-кадр фільму, ідеєю якого стала філософія темряви людської душі під впливом катастрофи», – розповідає Алла Ронікіер, авторка проєкту.
Минуло кілька років – на жаль, передчуття справдилися, тепер ці роботи стали актуальними.
«Зараз можна зустріти багатьох людей, які передчували ці події – бачили сни, марили, але відчуття колективної глибинної тривоги тільки міцнішало. Можливо, це було колективне передчуття страшного майбутнього, якась сила намагалася нас попередити і не допустити цю жахливу реальність, що так цинічно знищує нині нас на фізичному рівні. Проте часто ми не усвідомлюємо, як ця реальність тихо, майже зловісно прокрадається крізь тіло в душу, залишаючи невидимі зовні рани – не менш глибокі, ніж тілесні», – говорить Тетяна Костенко, кураторка виставки.
«Мистецтво має таємний вхід до нашої психіки – через емоціний інтелект доносить уявлення про дуже складні речі, навіть про ПТСР!» – додає вчений-патофізіолог, генетик, директор ГО «Вища медична школа» Віктор Досенко.
«Сьогодні важливо підтримувати просвітницькі та мистецькі заходи, що спрямовані на підвищення поінформованості суспільства про ментальне здоров'я. Виставка Алли Ронікіер – це новий ракурс, це нагадування про те, яким може бути ПТСР в очах і серцях людей. Мистецтво може кидати виклик нашим уявленням і змушувати нас відчувати себе некомфортно. Але саме це робить його таким важливим. Воно дозволяє нам подивитись на ситуацію з іншого боку та допомагає відшукати нові перспективи для якісних змін у суспільстві», – наголошує Олександр Вісіч, комунікаційний директор українського представництва United Help Ukraine.

Про авторку: Алла Ронікіер (нар. 1961) – українська художниця з польським корінням. У 1979-1984 рр. навчалася у Кіровоградському технічному університеті за фахом інженер-конструктор. До березня 2022 року жила та працювала у Білій Церкві, там же відкрила художню галерею Art Gallery Ronikier. Зараз живе та працює у Польщі.
Більше 25 років вона брала активну участь у різних арт-проєктах в Україні та за кордоном. Її картини представлені у музеях, галереях та приватних колекціях України, США, Франції, Швейцарії, Німеччини, Ізраїлю, Фінляндії, Естонії, Іспанії, Польщі, Литви та Латвії.

Виставка працювати з 6 по 16 червня згідно графіку роботи МВЦ:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість: 100/ 50 грн. (повний/пільговий)
Відкриття: 5 червня о 17:00 (за запрошеннями)

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1438649090349494

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: