МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Іван Марчук. Відомий невідомий

29 Гру (Пт) / 12:00
- 29 Гру/19:00
Іван Марчук. Відомий невідомий

Іван Марчук. Відомий невідомий

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Іван Марчук. Відомий невідомий

🎡Афіша Київ

⌚️2023-12-29 12:00:00 – 2023-12-29 19:00:00
🏢Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

29 грудня об 11:00 починає роботу проєкт "Іван Марчук. Відомий невідомий". Завітайте до нас на цю ретроспективну виставку майстра, де представлені твори, які розкривають різні аспекти і цикли творчості Івана Марчука!

Здається, що всі можливі слова вже сказані, існує незліченна кількість текстів про життя, творчість, техніку Івана Марчука. Може здатися, що всі його шедеври вже побачені глядачами і далі вражати або приносити щось нове — неможливо. Проте щоразу, ніби розплутуючи його плетення на полотні, шар за шаром розкривається щось нове, досі небачене, недоторкане. На виставці представлена частина творів, які вперше експонуються, що відображено у самій назві — «Відомий невідомий».
Ця виставка не обмежується лише ретроспективою творчости видатного митця Івана Марчука. Вона є спробою розглянути його внесок з іншого ракурсу, аналізуючи всі його аспекти творчости. Саме тому концепція побудована на протилежностях: політичне – аполітичне, свобода – неволя, сприйняття – несприйняття, відоме – невідоме.
З року в рік опубліковані статті про майстра стають все сміливішими: колись аполітична творчість стає відображенням протестної позиції художника, відображенням культурного коду нації. Раніше неприйнятий митець для влади та спілки художників, став генієм, чиї виставки з нетерпінням чекає глядач. Всупереч обмеженням та ідеології радянської епохи, він залишається вільним у своїй творчости. Сьогодні ми маємо змогу експонувати у залах музею незнані твори Івана Марчука, які вважались небезпечними, і підпадали під категорію «народ цього не зрозуміє».
Весь творчий шлях Івана Марчука можна ототожнити з його авторською технікою – «пльонтанізм» (від західноукраїнського діалектизму «пльонтати» — плести, переплітати). Подібно його творам, ніби мереживом прокладається його шлях: звивистий, тернистий, постійно змінює направлення, а результат вже пройденого шляху – неймовірної краси картини, які ви побачите на виставці.
Чи розплутали ми вже мережевний клубок Івана Марчука? Чи почули «голос його душі» та зрозуміли його? Чи досі він залишається для нас «відомий невідомий»? Пропонуємо вам відповісти на ці питання, подорожуючи виставкою.

Проєктна група: Олена Боримська, Вероніка Щукіна, Ірина Хоменко, Олександра Рижова, Олександра Кабакова, Єлизавета Шуляк.
Дизайн: Маліка Умарова.

Виставка триватиме з 29 грудня.
Вартість повного вхідного квитка – 300 грн (пільгові категорії – 150 грн).
Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок).

вулиця Терещенківська, 9
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/750585860448367

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: