Лекція «Княгиня пані Орися» (актриса «Березоля» Ірина Стешенко)
Лекція «Княгиня пані Орися» (актриса «Березоля» Ірина Стешенко)
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Лекція «Княгиня пані Орися» (актриса «Березоля» Ірина Стешенко)
⌚️2024-03-06 15:00:00 –
🏢Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
🗓 Запрошуємо вас 6 березня о 15:00 на лекцію «Княгиня пані Орися», присвячену актрисі «Березоля» Ірині Стешенко.
«Березіль» Леся Курбаса був театром соратників й однодумців. Та навіть серед обраних Курбас виділяв Орисю Стешенко – вона його розуміла. Хоча як березільська актриса вона майже не мала головних ролей, проте була активно задіяна в усьому репертуарі, а окрім того, виступала і як помічник режисера, і як перекладачка.
Онука драматурга Михайла Старицького стала актрисою театру Леся Курбаса, ніби ставши сполучною ланкою між традиціями корифеїв та новаціями модерного мистецтва. Ірина Стешенко була останньою з княжого роду Старицьких — усю велику родину видатного драматурга більшовики вигубили під час «великого терору».
В усіх сферах свого творчого життя вона незмінно залишалася надзвичайно вимогливою — до себе у першу чергу, до оточуючих, до кінцевого результату. Її переклади українською мовою Мольєра, Шекспіра, Гольдоні, Шіллера, Ібсена і досі вважаються еталонними й досконалими.
Лесь Курбас усіляко підтримував літературну і перекладацьку діяльність Орисі Стешенко. Ось як яскраво вона описує своє виконання несподіваного Курбасового доручення стати синхронною перекладачкою під час візиту до театру «Березіль» французького письменника Анрі Барбюса:
💭 «У хвилюванні й тривозі дослухаючись до французьких слів, що їх виголошував Барбюс, я ввесь час відчувала на собі Курбасів погляд, який додавав мені відваги. Цей погляд вів, спрямовував мене, i я легко знайшла потрібні українські слова, переповідаючи глядачам Барбюсову промову.
За лаштунками Курбас поцілував мене рвучко і вдячно, і не було i в житті моїм хвилини, щасливішої за ту хвилину великого піднесення, хвилину близькості душевної з великою, коханою, глибоко шанованою людиною, з навчителем, що звiрився на мене, повірив у мене і був мені вдячний за те, що сам у мені виховав» [І. Стешенко «Про навчителя мого і друга»] 💭
Лекцію проведе Ірина Мелешкіна, заступниця директорки з наукової роботи Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
🎫 Вхід на подію за музейним квитком:
Вхідний квиток — 100 грн
Для студентів і пенсіонерів, а також за карткою киянина — 50 грн
Для школярів — 30 грн
📍 Адреса музею: вул. Лаврська 9, корп. 26 (на території Києво-Печерського заповідника).
Довідки за телефоном: (044) 280-13-67
Нагадуємо, що якщо ви прийшли на захід до Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, квитки до Києво-Печерського заповідника купувати не потрібно. На вході просто повідомте, що ви прямуєте на музейний захід. Квитки на захід можна придбати в касі Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
Лаврська, 9, корп. 26
Київ
Джерело заходу: https://www.facebook.com/3751368501750021