МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Лесь Курбас. Людина, яка була театром

25 Лют (Нд) / 15:00
- 25 Лют/16:00
Лесь Курбас. Людина, яка була театром

Лесь Курбас. Людина, яка була театром

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Лесь Курбас. Людина, яка була театром

🎡Афіша Київ

⌚️2024-02-25 15:00:00 –
🏢Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

🗓 25 лютого о 14:00 у межах проєкту «Лютий/Курбас» відбудеться екскурсія виставкою «Людина, яка була театром». Екскурсію проведе Ірина Зубченко, завідувачка відділу історії театру, кураторка проєкту #ЛютийКурбас.

Ще за життя видатного українського режисера Леся Курбаса називали філософом, мрійником, мислителем. Лесь Курбас розглядав театр як місце, спроможне дати людині те, що повсякденні турботи, проблеми та метушня в ній руйнують. Однією з улюблених фраз Курбаса була така: «Мистецтво повинно народжуватись легко. Це як політ. Подумав про щось хороше, відкрив очі, вдихнув повними грудьми – і злетів…».

Лесь Курбас сприймав театр як місце, в якому можуть порушуватися і вирішуватися суспільно значимі питання, тому сприймав театр як парламент. Курбас був переконаний, що театр може впливати на людину, формувати її світогляд, пробуджувати її національну свідомість.

У 1920 році в своєму щоденнику режисер, перебуваючи в Умані, писав: «Були такі, що плакали за нами. Були такі, що тільки наші вистави зробили їх свідомими українцями» 💬

Курбас був переконаний, що мистецтво є такою формою стосунків між людьми, в якій вони через мистецький твір налаштовуються на одне світовідчування і життєвідчування, що сьогодні для нас є вкрай необхідним. А ще, характеризуючи себе та інших, він зазначав: «І все-таки я в космосі і його законах. Але не в законах матерії. Нехай не говорять, що мистецтво – це фізіологія. Ми є мі-кро-кос-мос »!

💬 Актриса Ірина Авдієва згадувала: «Він тягнув нас за собою з щабля на щабель, і всі ми знали, що там, десь дуже високо, – культура. І навіть, якщо зривалися інколи, все ж ішли за Курбасом угору, бо там майорів новий театр, про який говорилось так, як віруючі говорять про бога»!

Курбас мріяв про переворот у мистецтві і здійснив його, створивши Молодий театр і Мистецьке Об’єднання «Березіль». А як і за яких обставин Курбасу вдалося зробити цей потужний переворот в історії українського мистецтва запрошуємо дізнатися 25 лютого о 14:00 😉

Вхідний квиток — 100 грн.
📍 Адреса музею: вул. Лаврська 9, корп. 26 (на території Києво-Печерського заповідника). Довідки за телефоном: (044) 280-13-67

Нагадуємо, що якщо ви прийшли на захід до Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, квитки до Києво-Печерського заповідника купувати не потрібно. На вході просто повідомте, що ви прямуєте на музейний захід. Квитки на захід можна придбати в касі Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Лаврська, 9, корп. 26
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1150584976109516

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: