Лесь Курбас. Людина, яка була театром
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Лесь Курбас. Людина, яка була театром
⌚️2024-02-25 15:00:00 –
🏢Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
🗓 25 лютого о 14:00 у межах проєкту «Лютий/Курбас» відбудеться екскурсія виставкою «Людина, яка була театром». Екскурсію проведе Ірина Зубченко, завідувачка відділу історії театру, кураторка проєкту #ЛютийКурбас.
Ще за життя видатного українського режисера Леся Курбаса називали філософом, мрійником, мислителем. Лесь Курбас розглядав театр як місце, спроможне дати людині те, що повсякденні турботи, проблеми та метушня в ній руйнують. Однією з улюблених фраз Курбаса була така: «Мистецтво повинно народжуватись легко. Це як політ. Подумав про щось хороше, відкрив очі, вдихнув повними грудьми – і злетів…».
Лесь Курбас сприймав театр як місце, в якому можуть порушуватися і вирішуватися суспільно значимі питання, тому сприймав театр як парламент. Курбас був переконаний, що театр може впливати на людину, формувати її світогляд, пробуджувати її національну свідомість.
У 1920 році в своєму щоденнику режисер, перебуваючи в Умані, писав: «Були такі, що плакали за нами. Були такі, що тільки наші вистави зробили їх свідомими українцями» 💬
Курбас був переконаний, що мистецтво є такою формою стосунків між людьми, в якій вони через мистецький твір налаштовуються на одне світовідчування і життєвідчування, що сьогодні для нас є вкрай необхідним. А ще, характеризуючи себе та інших, він зазначав: «І все-таки я в космосі і його законах. Але не в законах матерії. Нехай не говорять, що мистецтво – це фізіологія. Ми є мі-кро-кос-мос »!
💬 Актриса Ірина Авдієва згадувала: «Він тягнув нас за собою з щабля на щабель, і всі ми знали, що там, десь дуже високо, – культура. І навіть, якщо зривалися інколи, все ж ішли за Курбасом угору, бо там майорів новий театр, про який говорилось так, як віруючі говорять про бога»!
Курбас мріяв про переворот у мистецтві і здійснив його, створивши Молодий театр і Мистецьке Об’єднання «Березіль». А як і за яких обставин Курбасу вдалося зробити цей потужний переворот в історії українського мистецтва запрошуємо дізнатися 25 лютого о 14:00 😉
Вхідний квиток — 100 грн.
📍 Адреса музею: вул. Лаврська 9, корп. 26 (на території Києво-Печерського заповідника). Довідки за телефоном: (044) 280-13-67
Нагадуємо, що якщо ви прийшли на захід до Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, квитки до Києво-Печерського заповідника купувати не потрібно. На вході просто повідомте, що ви прямуєте на музейний захід. Квитки на захід можна придбати в касі Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
Лаврська, 9, корп. 26
Київ
Джерело заходу: https://www.facebook.com/1150584976109516