МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

«ОБЕРЕЖНО КРИХКЕ!»: виставка, присвячена зруйнованим вітражам Маріуполя

29 Бер (Пт) / 15:00
- 29 Бер/18:00
Безкоштовна подія
«ОБЕРЕЖНО КРИХКЕ!»: виставка, присвячена зруйнованим вітражам Маріуполя

«ОБЕРЕЖНО КРИХКЕ!»: виставка, присвячена зруйнованим вітражам Маріуполя

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

«ОБЕРЕЖНО КРИХКЕ!»: виставка, присвячена зруйнованим вітражам Маріуполя

🎡Афіша Київ

⌚️2024-03-29 15:00:00 – 2024-03-29 18:00:00
🏢Kyiv, Ukraine

29 березня, 15:00
Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2)

«Обережно Крихке!» – фотопроєкт про найефектніший жанр монументального мистецтва – вітражі. Ідею створення експозиції журналіста і дослідника Івана Станіславського підтримала команда «Місто Марії».

Експозиція вітражів, представлених на виставці, є результатом «фотополювання», яке тривало в Маріуполі з 2019 по 2021 роки. Складність вітражної техніки та вразливість матеріалу потребували від митця неабиякого хисту, тож зі «склом» міг працювати далеко не кожен художник. Попри це, в Маріуполі були створені вітражі, які вражали і масштабами, і виконанням.

«Особливості розташування вітражів роблять жанр суто інтер’єрним, навіть, можна сказати, камерним. Усі барви вітража можна побачити тільки зсередини приміщення та при денному світлі, а це не завжди можливо. На жаль, деякі роботи були замкнені в закинутих приміщеннях, а деякі – в установах з режимним доступом. Через це вітражі Маріуполя лишалися здебільшого невідомими широкому загалу», – розповідає Іван Станіславський.

Вперше фотопроєкт «Обережно Крихке!» був представлений у Львові на платформі «Mariupol Reborn». Виставка викликала неабиякий інтерес, у місті Лева її відвідували представники та представниці маріупольської та місцевої громад, студенти, люди третього віку, митці та культурні дієвці, блогери та ЗМІ.

В експозиції представлені зображення шести знищених вітражів Маріуполя. Світлини надрукувані на прозорому акрилі, що наближає експонати до фактури скла та посилює враження відвідувачів. Виставку доповнюють три міні копії маріупольських панно: «Прометей» та два фрагменти вітража Маріупольської камерної філармонії «Україночка» й «Скрипаль», виконані у класичній вітражній техніці. Серед експонатів – уламки справжнього вітражного скла, які наочно демонструють крихкість цього виду мистецтва.

– Важливим чинником є й той факт, що виставка про вітражі вперше була представлена аудиторії – попри популярні в певних колах теми монументального, зокрема мозаїчного, мистецтва, історія маріупольських вітражів демонструвалася вперше. Плекаємо надію, що цей проєкт стане мандрівним, його побачать не тільки в України, а і закордоном. В розширеному форматі виставка відкривається в Національному музеї історії України. Апсида на третьому поверсі оснащена великою кількістю вікон, а це означає, що у сонячному світлі маріупольські вітражі засяють своїми яскравими кольорами та різнобарв’ям, – зазначає команда «Міста Марії».

Під час облоги Маріуполя російськими військами усі вітражі були знищені. Тож експозиція водночас має важливу складову – демонструє злочини російських окупантів, знищення української історії та ідентичності.

Відкриття фотовиставки мало відбутися у березні 2022 року в Маріуполі, але вона стартує зовсім в інший час і в іншому місці.

Іван Станіславський: «Я дякую усім, хто долучився до цього проєкту, і присвячую «Обережно Крихке» маріупольцям, життя яких розбилося, наче ці вітражі».

Контактна особа:
Алевтина Швецова, +38(098)216-47-61

Джерело заходу: https://www.facebook.com/778161657581961

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: