МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Під одним небом

26 Бер (Вт) / 17:00
- 26 Бер/19:00
Під одним небом

Під одним небом

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Під одним небом

🎡Афіша Київ

⌚️2024-03-26 17:00:00 – 2024-03-26 19:00:00
🏢Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

26 березня о 17:00 – відкриття українсько-японського проєкту «Під одним небом»! Так, українська тема виразно зазвучала в експозиції Національного центру мистецтв у Токіо, і наш музей демонструє роботи сімох митців, які були представлені там.

Українські митці (Ганна Криволап, Віктор Сидоренко, Олександр Животков, Олеся Джураєва, Ігор Гречаник, Матвій Вайсберг і Ольга Петрова) стали учасниками 21-го Міжнародного виставкового конкурсу "Art Beyond Boundaries" (лютий 2024, Токіо) на запрошення Президента Міжнародної асоціації SUMI – сенсея Тоші Кобаяші.
Твори Віктора Сидоренка (з кількох його серій) вразили глядачів та журі глибиною переживання долі солдата і теми війни, експресією в сприйнятті сьогодення. Роботу з авторського циклу "Black Earth. Forced disorientation" було нагороджено Вищою Спеціальною Нагородою конкурсу.
Олеся Джураєва, яка у власному графічному лаконізмі близька японському способу мислення, вразила глядачів стриманою стилістикою, культурою графічного вислову та напруженим драматизмом композицій. За рішенням вимогливого Міжнародного журі вона також одержала відзнаку конкурсу – "Почесну дошку із золотою короною". Ганна Криволап – художниця нестримної енергії в активних і лаконічних полотнах, переконливо подала образ Києва часу тривог та бомбардувань 2022-2024 років. Метафоричні образи Олександра Животкова сприймаються “кардіограмою жаху”, що впала на Україну.
Ольга Петрова та Матвій Вайсберг експонували твори, де біблійні ремінісценції співвіднесено з подіями страждань співгромадян. Це є художньою реакцією інтелектуалів на варварство, біль та жах сучасної війни. Актуально сприймалися пейзажі О. Петрової з циклу "Сумні Карпати" (2023). Просторово-безтілесна скульптура Ігоря Гречаника, його "Мадонни", були сприйняті, як знаки краси, спаленої у вогні війни та перетвореної на руїни.
Присутністю представників українського мистецтва в межах Міжнародного фестивалю-конкурсу в Токіо, художники, в першу чергу, зобов'язані ініціативі японської галеристки та культурологині Фуе Катаяма. Культурні та гуманітарні зв’язки пані Фуе з Україною сягають часів Чорнобильської катастрофи. Саме тоді вона з чоловіком Мічіо Катаяма заснували Фонд допомоги Україні.
Небайдужа до культури України та до страждань нашого народу в цій війні, невгамовна Фуе-сан і зараз не залишилась осторонь нашої біди. Задумана нею українсько-японська акція розгорнулася у масштабну мистецьку подію в Осаці, Токіо, Кіото та в галереї Фуе у містечку Хіраката. Зокрема, нею було прокладено шлях українським митцям на престижний конкурс. У містах 23 лютого 2024 року пройшли наукові конференції з української тематики. До ініціативи Фуе долучилося товариство "Японія – країни Євразії". Кінооператор Кацуо Катзура зняв фільм про представників українського мистецтва.

Кураторка проєкту – Ольга Петрова

Відкриття виставки – 26 березня 17:00 (вхід вільний)
Виставка триватиме з 26 березня по 8 квітня.
Вартість повного вхідного квитка – 200 грн (пільгові категорії – 100 грн).
Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок).

вулиця Терещенківська, 9
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/433582629344403

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: