Погляд за обрій: книжковий та сакральний дизайн Олексія Чекаля
Погляд за обрій: книжковий та сакральний дизайн Олексія Чекаля
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Погляд за обрій: книжковий та сакральний дизайн Олексія Чекаля
⌚️2023-12-21 17:00:00 –
🏢вул.Лаврська, 9
Kyiv, Ukraine
01015
Департамент культури КМДА
Музей книги і друкарства України
Виставка "Погляд за обрій: книжковий та сакральний дизайн" презентує багатолітню творчість Олексія Чекаля у сфері книжкового дизайну, церковного дизайну та дизайну на релігійну тематику.
Автор, спеціалізуюся на складних завданнях у сфері поєднання дизайну, каліграфії та історії мистецтва в рамках релігійних чи наукових проєктів. Він багато працював у сфері проєктування графічних стилів Церков, розробки історичних, каліграфічних, авангардних шрифтів та проєктів, пов’язаних із написами в сакральному мистецтві та в храмовому просторі.
Є автором графічного образу та шрифтів Православної Церкви України та постійно розвиває художню та іконографічну різноманітність традиції української ідентичності.
Також в портфоліо дизайнера є проєкти для Греко-католицької й Римо-католицької Церков, юдеїв, мусульман. Олексій вважає, що краса та естетика — це точка перетину різних світоглядів та можливість діалогу, а не конфронтації.
На виставці представленні обкладинки чи цілісне книжкове оформлення для видань різних видавництв (Дух і Літера, Видавець Олександр Савчук, Editrice Fiorentina, Georgias press, Родовід та інші). До дизайну книги художник підходить з точки зору емпатії та індивідуального дослідження й кожного разу змінює стилістичну чи типографічну мову в залежності від сенсу та задуму тексту книги.
Наукові інтереси Олексія Чекаля пов’язані з історією мистецтва шрифтів і рукописних традицій, а також з історією ранньохристиянського та середньовічного мистецтва Візантії, Близького сходу та Європи.
———————
Олексій Чекаль, — видатний майстер сакрального дизайну, твори якого стали символами, що добре відомі мільйонам українців. Відомий в Україні та світі, як провідний український каліграф та дизайнер, мистецтвознавець. Запрошений професор у Флорентійській класичній академії мистецтв, співробітник Музею книги і друкарства.
Початок о 16:00, Музей книги і друкарства України,
м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9 (територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»)
Джерело заходу: https://www.facebook.com/232004553258997