ПОВЕРНУТИ ІСТОРИЧНУ ПАМ'ЯТЬ. Фотовиставка стародавніх українських цвинтарів та хрестів
ПОВЕРНУТИ ІСТОРИЧНУ ПАМ'ЯТЬ. Фотовиставка стародавніх українських цвинтарів та хрестів
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
ПОВЕРНУТИ ІСТОРИЧНУ ПАМ'ЯТЬ. Фотовиставка стародавніх українських цвинтарів та хрестів
⌚️2024-03-14 18:00:00 – 2024-03-14 20:00:00
🏢Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum)
«Історична пам’ять – головний феномен відтворення історії суспільства, країни, нації. В більшості випадків вона починається із поховань – стародавніх некрополів, які є одним із головних маркерів ідентичності країни. Незважаючи на безнастанні спроби зруйнувати цю пам’ять, на теренах України, в різних її регіонах, збереглося близько 2 тисяч давніх українських цвинтарів із кам’яними хрестами. Однак немає жодного їх реєстру, в тотальній більшості випадків вони занедбані або в руїні, байдужі місцевій владі, плюндруються вандалами і зникають. Це неприпустимо. Адже кожен з таких хрестів має бути пам'яткою історії, а також лапідарного і сакрального мистецтва.
Ми хочемо виправити цю ситуацію і повернути історичну пам'ять», – зазначає куратор виставки, засновник проєкту «Україна Інкогніта», географ, дослідник, краєзнавець і блогер Роман Маленков.
Запрошуємо 14 березня о 18:00 на відкриття документальної фотовиставки «ПОВЕРНУТИ ІСТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ», організованої у партнерстві ГО «Україна Інкогніта» та Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».
На виставці представлені результати багаторічного дослідницького краєзнавчого проєкту «Стародавні цвинтарі України», який діє з 2009 року. Його метою є моніторинг, облік, порятунок та популяризація культурної спадщини України, а в майбутньому – створення краєзнавчого порталу України.
В експозиції будуть представлені фотографії цвинтарів та хрестів з різних регіонів України, описами до них, візуальні матеріали фотометричної зйомки та лазерного сканування об’єктів.
У багатьох країнах світу, зокрема у Боснії і Герцоговині, Вірменії і Швеції цвинтарі та комплекси цвинтарів є об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО. Український комплекс цвинтарів із кам’яними хрестами міг би також бути гідно представлений в цій міжнародній організації, однак наші пам’ятко охоронні організації не мають навіть переліку цих цвинтарів.
Організатори виставки хочуть показати та розповісти про стародавні українські некрополі, адже вважають, що саме це сприятиме відновленню історичної справедливість та поверне національну пам’ять про нашу справжню історію і наших предків.
Більше про проєкт Старовинні цвинтарі України: https://ukrainaincognita.com/mista/karta-starovynnykh-tsvyntariv-z-kam-ianymy-kozatskymy-khrestamy
🔸 Відкриття виставки та кураторська екскурсія Романа Маленкова | 14 березня, 18:00 – 20:00
🔸 Адреса: Київ, Лаврська 19
🔸 Виставка відкрита для огляду з середи по неділю з 10:00 до 18:00
🔸 Проєкт діє з 14 березня 2024 року до 14 квітня 2024 року
🎫 Вартість вхідних квитків:
• вхід на відкриття — вільний
• повний вхідний квиток — 80 грн.
• пільговий вхідний квиток* — 40 грн.
* безкоштовний квиток**
🔸 Розклад кураторських екскурсій від Романа Маленкова:
15 березня,17:00 – 18:30
21 березня, 17:00 – 18:30
🎫Кураторські екскурсії від Романа Маленкова – 150 грн. з особи (без врахування вартості вхідного квитка на виставку).
🔸 Розклад оглядових екскурсій
середа, п’ятниця – 14:00 – 15:00; 16:00 – 18:00
🎫Вартість екскурсійних квитків: 50 грн. з особи (без урахування вартості вхідного квитка на виставку).
* Пільговий квиток розрахований на школярів віком від 12 років, студентів та людей літнього віку (за умови наявності дійсного пенсійного посвідчення).
**Безкоштовний вхід надається для:
• осіб з інвалідністю I групи
• ветеранів війни
• батьків військовослужбовця, який загинув (помер) або пропав безвісти під час проходження військової служби
• членів ciм'i загиблого (померлого) ветерана війни;
• дітей-сиріт;
• дітей, позбавлених батьківського піклування;
• дітей дошкільного віку;
• працівників музеїв та закладів музейного типу;
та ін.
‼️У разі повітряної тривоги відвідувачі виставки та екскурсій залишають приміщення музею. Найближче укриття знаходиться за адресою: вул. Лаврська, 12
Джерело заходу: https://www.facebook.com/777766984230931