МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

"Рутенія. Літери вбрані у вишиванки"

21 Лют (Ср) / 15:00
- 5 Бер/15:00
"Рутенія. Літери вбрані у вишиванки"

"Рутенія. Літери вбрані у вишиванки"

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

"Рутенія. Літери вбрані у вишиванки"

🎡Афіша Київ

⌚️2024-02-21 15:00:00 – 2024-03-05 15:00:00
🏢вулиця Лаврська, 9, Kyiv, Ukraine, 01015

До Міжнародного дня рідної мови
виставка художніх робіт Марини Саркісян
«РУТЕНІЯ. Літери вбрані у вишиванки»

21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, у Великій лаврській дзвіниці Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» відбудеться відкриття художньої виставки Марини Саркісян «Рутенія. Літери вбрані у вишиванки».

На виставці будуть представлені яскраві зразки багатогранної творчості художниці, зокрема Проєкту Open Art Academy «Рутенія. Літери вбрані у вишиванки. Петриківський розпис». («Рутенія» – узагальнювальна назва шрифтових гарнітур для української абетки, створених у 2000–2021 роках професором Василем Чебаником на основі традицій України княжої доби та козацьких скорописів у рамках проєкту «Графіка української мови».
В експозиційному просторі можна буде побачити декоровані у петриківському розписі вірменські хачкари, над якими майстриня працює з 2014 року. (Слід зазначити, що і петриківський розпис, і хачкари включені до Списку всесвітньої нематеріальної спадщини ЮНЕСКО).

Яскравим доповненням виставки мисткині стануть зразки декоративно-ужиткового мистецтва, а також самчиківського розпису, до якого майстриня звернулася нещодавно.
Марина Саркісян – українська художниця вірменського походження, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Спілки дизайнерів України, народилася у Києві. Має освіту дизайнера інтер’єра, працює у різних жанрах, але перевагу віддає декоративному петриківському розпису. Учасниця і переможниця міських і міжнародних виставок та арт-проєктів, вона втілює Петриківку за допомогою різноманітних матеріалів, як то папір, дерево, скло, тканини. Займається розписом інтер’єрів.

Професійно Марина Саркісян почала створювати картини з 2009 року. Найбільше полюбляє зображати птахів, квіти, оберегову символіку («Берегиня» та «Дерево Життя»).
Новаторські підходи мисткині можна прослідкувати в таких серіях робіт:
– «Натюрморти у петриківському розписі»;
– «Вірменські хачкари у петриківському розписі»;
– «Вірменська абетка в оточенні петриківського розпису»;
– «Рутенія в обіймах петриківського розпису»;
– серія робіт у новому авторському стилі «Каліграфічна Петриківка»;
– нова серія робіт «Рутенія. Літери вбрані у вишиванки».
Марина є переможницею в категорії «Найкраща писанка у петриківському стилі», абсолютною переможницею Всеукраїнського конкурсу фестивалю писанок 2016 року і до того ж авторкою книг «Танок кошачкою» (книга із серії авторських практичних посібників з петриківського розпису), «Петриківський дивопис», «Композиція та колір через призму петриківського розпису», комплекту альбомів «Петриківські прописи» для початківців. Книга «Рутенія. Літери вбрані у вишиванки» є своєрідним путівником для ознайомлення з українським шрифтом.

«Даруючи людям через своє мистецтво радість, усмішку і любов, народжую щось найпрекрасніше, світле, красиве та чарівне, з великою любов'ю та вдячністю Богу і людям! Кожному, хто є в моєму серці і в моєму житті з теплом, добром та ніжністю! З любов'ю!»
Марина Саркісян

Офіційне відкриття 21 лютого о 15.00

Виставка працюватиме з 21.02 по 13.03.2024 р. за адресою: вул. Лаврська 9, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Велика лаврська дзвіниця. Інформаційна підтримка: Художньо-антикварний салон «Візантія».

Тел. для довідок: (044) 406 63 59; +38 (050) 974 22 46

Джерело заходу: https://www.facebook.com/7459464577407597

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: