Сергій Параджанов. Пуста рама з написом «Веласкес». Рефлексії на тему «Київських фресок»
Сергій Параджанов. Пуста рама з написом «Веласкес». Рефлексії на тему «Київських фресок»
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Сергій Параджанов. Пуста рама з написом «Веласкес». Рефлексії на тему «Київських фресок»
⌚️2024-01-09 17:00:00 –
🏢Музей Ханенків. The Khanenko Museum
9 січня всесвіту на ім’я Параджанов виповнюється 100. Його ювілей святкує світ, та найбільше – Вірменія, Грузія, Україна. І Київ, в який режисер був закоханий, і про який мріяв створити фільм.
З цієї нагоди Музей Ханенків та Довженко-Центр запрошують до дружньої кінорефлексії над «Київськими фресками» Сергія Параджанова – фільмом, що синхронизується з життям воєнного Києва і Музею Ханенків майже через 60 років після свого створення.
Власне, це навіть не фільм, а кінопроби. Більше Параджанову не дали зробити – після зйомок кінопроб дирекція Кіностудії імені Довженка винесла рішення припинити зйомки «в цілому імпресіоністського фільму, пронизаного ідеєю пацифізму». Від картини лишились лише кілька варіантів сценарію та 15-хвилинні кінопроби, які вціліли завдяки хитрощам оператора Олександра Антипенка, – він видав їх за свою дипломну роботу.
Парадоксально, що не здійснений фільм, а самі лише кінопроби світова кінокритика визнала «блискучим досвідом кіноавангарду». І це, безперечно, геній Параджанова, який являє себе «всесильним богом деталей». На одному з перших обговорень літературного сценарію своїх «Київських фресок» Параджанов стримано прокоментував: «Я шукаю фрески життя… Треба замислитись над тим, що є Київ, і створити фільм про нього, про людей, що живуть в ньому, про національний характер».
Параджанов прагнув думок і обговорення, хотів почути про ставлення до свого твору. Чому б не здійснити його бажання сьогодні?
Модераторка: Олена Гончарук (Довженко-Центр)
Ініціатива: Наталія Федорчук, громадська діячка
Організатори: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний центр Олександра Довженка
Вхід за реєстрацією: https://forms.office.com/e/GG2dq1yidZ
Зверніть увагу:
— Під час оголошення повітряної тривоги подія призупиняється, учасники мають залишити територію музею та пройти до укриття (найближче – метро Площа Українських Героїв).
— Якщо на момент оголошення повітряної тривоги подія тривав 50 хвилин і більше, вона вважається такою, що відбулася.
Всю необхідну інформацію вам нададуть адмістратори музею.
15-17, Tereschenkivska St.
Київ
Джерело заходу: https://www.facebook.com/342153578679483