МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Soundtrack: Ukraine - МАМАЙ. Спеціальний показ.

14 Чер (Пт) / 18:50
- 14 Чер/19:50
Soundtrack: Ukraine - МАМАЙ. Спеціальний показ.

Soundtrack: Ukraine - МАМАЙ. Спеціальний показ.

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Soundtrack: Ukraine – МАМАЙ. Спеціальний показ.

🎡Афіша Київ

⌚️2024-06-14 18:50:00 –
🏢Вулиця Костянтинівська, 26, Kyiv, Ukraine, 04071

14 червня о 19:50 відбудеться спеціальний показ стрічки Олеся Саніна «Мамай»!

Картину представить кінознавець Довженко-Центру, а після перегляду на глядачів чекає обговорення з Олексієм Шмураком, композитором, музикантом та лектором.
Квитки – https://zhovten-kino.kyiv.ua/movie/355918

В основу фільму покладено українські та кримськотатарські легенди. Перша – «Дума про трьох братів азовських», українська пісня, яка у 16 столітті передавалася із вуст в уста кобзарями та згодом була занотована Миколою Лисенком та Григорієм Квіткою-Основ’яненком. Друга – епос тюркських народів, зокрема кримських татар, «Пісня дервіша про трьох доблесних мамлюків», де мова йде про трьох братів, які залишили службу найманцями, почувши плач Золотої Співочої Колиски. І третя – написана самим режисером історія про кримськотатарську жінку, яка виходжує молодого козака, знайденого при смерті. Ім’я цього козака – Мамай.

«Мамай» – дипломний фільм випускника Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого Олеся Саніна, майстром якого був легендарний український режисер Леонід Осика. Тож не дивно, що «Мамай» – це також й доволі особиста історія, адже ще з дитинства Санін захоплювався українською історією та фольклором, а згодом й сам серйозно зайнявся кобзарством.

В своєму дебюті Олесь Санін виступив одночасно режисером, сценаристом та доклав руку до художнього оформлення та написання пісень до стрічки. Так він не просто звернувся до національної міфології, а спробував створити одночасно велике історичне кіно та авторське висловлювання, в центрі якого були народні пісні.

Після виходу фільму думки про нього розділилися. Одні критики вважали його новим словом в українському кіно, інші – нарікали на сценарій. Проте всі відмічали візуальну складову стрічки та сміливість режисера-дебютанта.

«Мамай» став другим після «Приятеля небіжчика», фільмом, який було висунуто від України на здобуття премії «Оскар» у номінації «Найкращий іншомовний фільм». В той же час оператор фільму Сергій Михальчук за свою роботу отримав низку фестивальних нагород. А 2004 року він, разом з режисером Олесем Саніним, композиторкою Алла Загайкевич та виконавцями головних ролей Вікторією Спєсівцевою й Андрієм Білоусом був удостоєний Державної премії України імені Олександра Довженка.

Показ відбувається в рамках Soundtrack: Ukraine — фестивалю музики українського кіно. Чотирі дні, пʼять композиторів, 9 фільмів – з 13-16 червня.

Фестиваль Soundtrack: Ukraine започаткований у 2024 році в Києві, він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.

Soundtrack: Ukraine прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет. Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики щодо кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України та Довженко-Центр.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/425144613745987

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: