МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Soundtrack: Ukraine - ТАРАС ШЕВЧЕНКО. Спеціальний показ.

13 Чер (Чт) / 16:30
- 13 Чер/19:30
Soundtrack: Ukraine - ТАРАС ШЕВЧЕНКО. Спеціальний показ.

Soundtrack: Ukraine - ТАРАС ШЕВЧЕНКО. Спеціальний показ.

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Soundtrack: Ukraine – ТАРАС ШЕВЧЕНКО. Спеціальний показ.

🎡Афіша Київ

⌚️2024-06-13 16:30:00 – 2024-06-13 19:30:00
🏢Вулиця Костянтинівська, 26, Kyiv, Ukraine, 04071

13 червня о 17:30 запрошуємо спеціальний показ фільму «Тарас Шевченко» (1951) режисера Ігоря Савченка. У стрічці звучить музика композитора Бориса Лятошинського.
Картину представить Олег Оліфер, кінознавець Довженко-Центру.
Квитки – https://zhovten-kino.kyiv.ua/movie/355916

Біографічний фільм Ігоря Савченка «Тарас Шевченко» охоплює лише частину життя українського митця. Починаючи з 1841 року, коли magnum opus поета уже був виданий, і закінчуючи поверненням із заслання, що тривало десять років.
Стрічка входила у тематичний план кіностудії ще з другої половини 1940-х рр. Зрештою зйомки «Тараса Шевченка» закінчують після смерті постановника Ігоря Савченка його учні. Фільм виходить на екрани у період повоєнного «малокартиння» у кінематографі та інтерпретує біографію поета, як того вимагає доба пізнього сталінізму.
Життєвий шлях Кобзаря – складний, з яскраво вираженим соціальним конфліктом. У стрічці Шевченко у виконанні Сергія Бондарчука з’являється у трьох іпостасях – студентом Академії мистецтв, революціонером і бранцем. Усі вони, відповідно до зауважень Сталіна, мали відповідати позиції радянського режиму того часу.
Попри ідеологічне забарвлення фільм вражає роботою художника Миколи Резніка, операторів Данила Демуцького та Івана Шеккера, а також музичним супроводом Бориса Лятошинського.
Показ відбувається в рамках Soundtrack: Ukraine — фестивалю музики українського кіно. Чотирі дні, пʼять композиторів, 9 фільмів – з 13-16 червня.
Фестиваль Soundtrack: Ukraine започаткований у 2024 році в Києві, він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.
Soundtrack: Ukraine прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет. Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики щодо кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України та Довженко-Центр.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/812070680577930

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: