МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Студентський Вертеп Студії при НЗКБ України

14 Січ (Нд) / 16:00
- 14 Січ/17:00
Студентський Вертеп Студії при НЗКБ України

Студентський Вертеп Студії при НЗКБ України

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Студентський Вертеп Студії при НЗКБ України

🎡Афіша Київ

⌚️2024-01-14 16:00:00 –
🏢Музей книги і друкарства України

Посвята незабутнім побратимам – майстрам
Володимиру Гаврилюку та Юрію Саманюку

Вертеп Студії при НЗКБ України
ім. Г.І.Майбороди

«Колядницькі інтермедії з музичними дивертисментами»
за мотивами українського фольклору та літератури

Ідея, лібретто, постановка Тетяни Лободи

Актори, музИки
студійці Юрій Єжель, Марія Кривенко, Владислав Мазур, Аріна Атаєва, Любов Шіпілюк, Володар Кривий, Софія Довганич, Тетяна Куцько, Руслан Павлюк-Прорва, Дарія Лужкова, Юрко Слюсар, Аліна Коваленко, Тарас Юхименко, Дмитро Гринюк, Володимир Некрасов

Традиція студентської коляди-вертепу тягнеться від 17-18 століть, коли бурсаки, спудеї братських шкіл, колегіумів, академій водили Козу, віншуючи господарів на Різдво у груднево-січневий час, на який припадав період канікул. І щоб хоч якось поповнити їдлом і грошима, свій підупалий, напівголодний побут під кінець року, молодь створювала своє театральне дійство під назвою «вертеп».
Яким цей був театр? Які персонажі були близькими і зрозумілими посполитим і селянам України… Безумовно, спудейський театр не обмежувався лише темою християнського Рождества. Образність та тематика вертепу своїм корінням сягає в язичницьку давнину, час синкретичного співіснування людини і природи – час усвідомлення людиною свого буття як продовження матінки Природи та батечка Всесвіту. Саме звідти – тема сотворення світу. Ця тема цікавила наших предків. Навіть більше: відбувається одухотворення певних тварин, які мали важливе значення у житті народу. Колядницький персонаж Кози як символ добробуту, багатства у наступному році також починає свою ходу з тих давніх часів.
Із розвитком суспільства в Україні вертеп набуває певних рис соціалізації, притаманної у кожному конкретному історичному періоді. Козацька доба привнесла у вертеп ідеальний образ Козака, бо народ завжди любить своїх героїв.
Християнство як релігія прив’язало коляду до головної події: народження Божого Сина, – як сакральної події в духовному житті українського народу.
Цікаво, що в українському вертепі надзвичайно гармонійно співіснує світ образів язичницьких і християнських, що робить коляду – обрядом народним.
Вертеп Студії при НЗКБ України є дійством, яке цілком відповідає традиції студентського різдвяного театру. Задум, сценарій та постановка «Колядницьких інтермедій з музичними дивертисментами» за мотивами українського фольклору та літератури Тетяни Лободи базується на особистому досвіді студентського колядування у другій половині 1980-х років у хорі «Гомін» під орудою славнозвісного Леопольда Івановича Ященка та у колі родинно-дружньої ватаги, яка об’єднала у той час студентів однодумців. Авторка пригадує трактування етимології безпосередньо слова «коляда» майстром народної бандури і кобзи Миколою Будником, який у той час перебував в учнівстві у старосвітського бандуриста Георгія Кириловича Ткаченка: «Коренем слова «коляда» є «коло», що означає вкотре початок колобігу нашого життя – циклічність існування людини у природі. Звідси і прив’язка до календарної зимової обрядовості.
Зрозуміло, що сюжет і персонажі Вертепу Студії є сучасною рефлексією як на традиційну символіку та образність вертепу, так і на обставини сучасного життя українців в умовах війни.
Хочеться доповнити, що основою для музичних дивертисментів стали український традиційний музичний інструментарій та народні колядки і щедрівки у виконанні студентів і слухачів Студії при Національній заслуженій капелі бандуристів України ім.Г.І.Майбороди.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/680534074162684

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: