МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

"Світлокола". Оля Михайлюк

19 Гру (Вт) / 19:00
- 30 Гру/20:00
"Світлокола". Оля Михайлюк

"Світлокола". Оля Михайлюк

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

"Світлокола". Оля Михайлюк

🎡Афіша Київ

⌚️2023-12-19 19:00:00 – 2023-12-30 20:00:00
🏢Національний центр «Український Дім»

Проєкт представляє Агенція АртПоле у співпраці з Українським Домом.

Проєкт включає фото, відео та світлові об’єкти, створені у 2020–2021 роках у Карпатах з прозорої кальки, розписаної бузиною, та місцевих туманів. В діалозі з ними — художні практики 2023 року: аудіовізуальні композиції тепер сполучаються з інтерв’ю з місцевими волонтерами та військовими. Вони були записані як у тій самій місцевості, так і поблизу Бахмута та Гуляйполя, де франківці зараз боронять країну й зізнаються у своїй любові до Карпат.

Поєднуючи документальні відеоінтерв’ю й абстрактні аудіовізуальні роботи, Оля Михайлюк створює особливі "бузинові портали", зачаровані світлокола, які виводять у простір спокою і надії.

У програмі презентації — авторська екскурсія і презентація аудіовізуальних робіт.

Виставка триватиме з 19 до 30 грудня.

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Графік роботи виставки:
вівторок — неділя, 11:00–19:00; понеділок — вихідний.
Національний центр "Український Дім" (вул. Хрещатик, 2)

Вхід за квитком на виставку Українського Дому "ДоДому на Різдво":
▪ повний — 100 грн,
▪ пільговий — 50 грн (для внутрішньо переміщених осіб, школярів та студентів за наявності посвідчень)
Вхід вільний для:
пенсіонерів, дітей до семи років, осіб з інвалідністю І–ІІ групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM (за наявності чинних посвідчень).

Детальніше про виставку↓

Only the dark, dark night shows to my eyes the stars
Walt Whitman

Перші фото, відео та світлові роботи до цієї виставки виникли у 2020—2021 роках у Карпатах. Природні патерни, кольори й матеріали. Основний колір — бузина, тому жовтень і листопад Оля Михайлюк зазвичай проводила в горах в роботі з ягодами. Бузина непередбачувана. Деякі малюнки кількарічної давності й досі наповнені кольором, а на деяких він просто зник. Just disappeared.

Виставка була запланована на весну’2022, але не відбулася через повномасштабне вторгнення. Роботи лишилися під скляним дахом майстерні в Києві, в будівлі якої розташувалися військові, а авторка переключилася з художніх практик на волонтерські. Коли приміщення повернули у цивільне функціонування, роботи вдалося вивезти. Кальки з бузиною, тепер доповнені фото і відео, знову під дахом — цього разу на п’ятому поверсі Українського дому. Світлоколо.

Навесні 2023 року відбулося перше після довгої паузи повернення в гори. В планах була зйомка знайомих ландшафтів. Але в цих ландшафтах живуть люди. І дехто з них зараз воює на Сході чи Півдні, захищаючи нашу бузину і смереки, зимову тишу і весняний пташиний спів. Був Великдень. Під сільрадою саме вантажили подарунки для односельців на фронті. Так Оля Михайлюк познайомилася з місцевими волонтерами, що їхали на Бахмут, і записала перші інтерв’ю, звук дзвонів, скотчу і карпатські потічки. В наступну подорож вони поїхали разом, і нові інтерв’ю, з військовими із Франківщини, були записані поблизу Бахмута й Гуляйполя. Вони — про любов до Карпат. Так до створених спільно з саундартистом Сергієм Кравченком абстрактних аудіовізуальних робіт додалися документальні відеоінтерв’ю, над якими Оля Михайлюк працювала разом з Томашем Сікорою.

"Документальні історії сьогодні настільки сильні, що мені важко було уявити повернення до абстрактних робіт. Але місяць тому, опинившись у Карпатах, я потрапила в ту саму листопадову тишу, приховане світло й тумани, я спробувала увійти в діалог з роботами, створеними до повномасштабного вторгнення. І так, мені вдалося знову потрапити в свій «бузиновий портал», який виводить у простір миру і спокою. Потім у Франківську ми з Ростислав Шпук створили кілька світлових об'єктів із бузиновими кальками", — так розповідає Оля Михайлюк про свою роботу.

#світлокола

Хрещатик, 2
Київ

Джерело заходу: https://www.facebook.com/761696999114700

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: