Вишгородський історико-культурний заповідник запрошує на святкування Дня музеїв

Вишгородський історико-культурний заповідник запрошує на святкування Дня музеїв
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” до Міжнародного дня музеїв підготував цікаву і захоплюючу програму для дітей і дорослих міста Вишгорода і територіаьної громади.
На гостей заповідника чекають екскурсії в Історичному музеї, де розміщена новітня унікальна експозиція, де відвідувачі зможуть побачити 3D-реконструкцію Вишгородського храму свв. Бориса і Гліба, який був важливим релігійним та історичним об’єктом Київської Русі, відіграючи значну роль у духовному житті.
Також увазі відвідувачів пропонується макет «Історико-ландшафтна реконструкція городища-дитинця та частини окольного міста давньоруського Вишгорода XI-XII ст.» художника О.Распопіна. Консультації надавав відомий археолог Р.Орлов. Макет сприяє візуалізації давньоруського Вишгорода та надає уяву про вигляд міста, його розташування, укріплення та вали, а також храму свв. Бориса і Гліба 1112 р. побудови.
В експозиції представлено найяскравішу сторінку історії українського національного костюма, а саме костюм доби Київської Русі. Авторка Зінаїда Васіна, членкиня НСХУ, художниця-етнограф, науковиця, дослідниця українського історичного вбрання, презентує реконструкції одягу цієї золотої доби історії України в усьому його розмаїтті, які можна побачити на банерах в експозиційній залі. Таке всебічне унаочнення теми забезпечує найкраще візуальне сприйняття вбрання цього періоду всіма віковими категоріями нашого суспільства.
Окремої уваги заслуговує унікальна експозиція костюмів головних героїв масштабного історичного документального фільму «Ярослав Мудрий – тесть Європи», режисерки Олесі Ногіної, який відкриє новий погляд на Київську Русь та її роль у формуванні Європи. Фільм розповідає про видатну роль у становленні Київської Русі легендарного правителя – князя Ярослава Мудрого. Це костюми Інгігерди -Ірини та їхніх дітей. Їх створила талановита дизайнерка, автор проєкту ETHNO FASHION by POTLOVA та «Жінки княжої доби» Катерина Потлова, майстерно проілюструвавши дух і характер цієї історичної доби.
Також на відвідувачів чекає відкриття “Школи юного археолога“, де діти та дорослі зможут ознайомитися з початковим курсом такої науки археологія із застосуванням медіа-ресурсів та практично навчитися кропіткій роботі археолога на археодромі, де вони можуть знайти справжні артефакти.
Ще в програмі пропонується відкриття та презентація “Школи юного бджоляра”, де на ознайомчому занятті діти дізнаються чимало цікавинок про медоборне ремесло, термінологію пасічників тощо. Також вони можут взяти участь у цікавих вікторинах та дегустації різних сортів меду.
Протягом дня відвідувачі зможуть начитися основам травоплетіння та розпису горщиків.
Протягом 16 та 17 травня двері музеїв Вишгородського історико-культурного заповідника будуть гостинно відчинені і відвідувачі зможуть безоплатно скористатися вищезазначеними послугами та отримати справжнє задоволення.
Довідки і запис телефоном: 097-690-76-11
Усі заходи на території Вишгородського історико-культурного заповідника проводяться з дотриманням техніки безпеки під час воєнного стану.
Щодо замовлення екскурсій Музеєм давньоруського гончарства та майстер-класів довідки телефоном: +38 097 690 76 11
Щодо замовлення екскурсій Історичним музеєм ВІКЗ та історичним центром міста Вишгород довідки телефоном: +38 097 690 76 11
Адреси:
Музей давньоруського гончарства ВІКЗ: м.Вишгород, вул. Межигірського Спаса, 11
Історичний музей ВІКЗ: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58
Детальніше на сайті: https://vikz.org.ua/
Список екскурсій: http://vikz.org.ua/ekskursii.html
Для замовлення екскурсій: https://vikz.org.ua/order-excursion
Новини Вишгородського Історико-культурного Заповідника