МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Виставка «100 років авангардному музею»

24 Січ (Ср) / 17:00
- 24 Січ/19:00
Виставка «100 років авангардному музею»

Виставка «100 років авангардному музею»

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Виставка «100 років авангардному музею»

🎡Афіша Київ

⌚️2024-01-24 17:00:00 – 2024-01-24 19:00:00
🏢Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

24 січня о 16:00 Музей театрального, музичного та кіномистецтва України запрошує на відкриття виставки «100 років авангардному музею», що познайомить з його історією й дослідженнями та представить міжнародні виставкові проєкти від кінця 1980-х до сьогодення.

✅ Виставковий проєкт триватиме до 7 березня.

Виставка «100 років авангардному музею» має на меті показати унікальність історії Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, дослідження якої надихає та стимулює роботу інституції сьогодні та дає підстави для розробки майбутніх кураторських проєктів.

📌 Театральний музей є чи не єдиною у світі інституцією, яку заснували авангардисти та яка безперервно працює більше ніж сто років. Він був першим втіленням концепції музею-лабораторії.

Важливою інновацією курбасівського мистецького об’єднання було інклюзивне усуспільнення музею. Одна з ключових проблем взаємодії соціуму та музею — музейна самоізоляція й відчуження колекцій від суспільства. У своїх статтях музейник-березілець В. Василько-Миляїв, постійно наголошував на тому, що Театральний музей — музей не лише «Березолю», й позиціонував його як загальнонаціональний заклад. Він запрошував усіх до дискусії довкола музейних репрезентацій — спільної роботи на благо формування сучасного українського театру на основі вивчення історичних надбань.
Протягом останніх більш ніж тридцяти років Театральний музей зробив багато зусиль для відновлення власної авангардної інституційної ідентичності. Початком цього процесу стала інставрація спадщини Леся Курбаса та, зрештою, повернення у публічний науковий і мистецький обіг унікальної колекції авангардної сценографії. Крім того, музеєм було створено цифрову платформу Open Kurbas, котра вміщує не лише диджиталізовані памятки, а й їхні глибинні інтерпретації. Цей проєкт остаточно розгерметизував знання та відкрив доступ до колекції Леся Курбаса і його театру.

Сьогодні, під час російсько-української війни, українським культурним інституціям необхідно мати голос на міжнародній арені. Виставка представляє міжнародні виставкові проєкти за участі Театрального музею від кінця 1980-х до сьогодення, які демонструють особливість та окремішність національного авангарду. Серія виставок «В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні» в Мадриді, Кельні, Брюсселі, Відні, «Футуромарення: Авангард та Україна» в Таллінні, міжнародний проєкт «Самовизначення: глобальна перспектива» в Дубліні, де представлені твори митців-авангардистів з колекції Театрального музею, є дуже важливими подіями, оскільки представляють Україну як національну державу в європейському контексті.

🎭 На виставці «100 років авангардному музею» будуть представлені перші надходження до колекції музею — скриня Межигіського вертепу з ляльками (1923), сценографія митців 1920-х років та оригінальні твори, що надійшли до фондів музею завдяки виставковим проєктам 2023 року, унікальні відбитки негативів зі збірки «Березоля», які вдалося оцифрувати під час проєкту Open Kurbas, та унікальні архівні фото з музейної колекції.

Зустрінемося у середу, 24 січня, о 16:00 на відкритті виставки «100 років авангардному музею», щоб більше дізнатися про історію та колекцію Театрального музею.

🗓 Графік роботи виставки:
Понеділок, середа-неділя — з 10:00 до 17:00
Виставка триватиме до 7 березня

Вартість квитків:
• Дорослий — 100 грн
• Для школярів — 30 грн
• Для студентів і пенсіонерів — 50 грн
• За карткою киянина — 50 грн

Джерело заходу: https://www.facebook.com/874938234257531

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: