МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Виставка "...Бо ми браття козацького роду". Козацькі ктитори Києво-Печерської лаври

18 Бер (Пн) / 19:00
- 1 Кві/16:00
Виставка "...Бо ми браття козацького роду". Козацькі ктитори Києво-Печерської лаври

Виставка "...Бо ми браття козацького роду". Козацькі ктитори Києво-Печерської лаври

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Виставка "…Бо ми браття козацького роду". Козацькі ктитори Києво-Печерської лаври

🎡Афіша Київ

⌚️2024-03-18 19:00:00 – 2024-04-01 16:00:00
🏢вулиця Лаврська, 9, Kyiv, Ukraine, 01015

ВИСТАВКА «…Бо ми браття козацького роду»
(Козацькі ктитори Києво-Печерської лаври)

Спільний проєкт Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" та Національного заповідника "Хортиця" (м.Запоріжжя) за підтримки благодійного фонду "Українська лавра".
Експонати з коштовних металів і тканин, ікони та старовинні фоліанти – Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розкриває свої скарби.

Із 12 жовтня у Заповіднику розпочнеться виставка дарів козацьких ктиторів, що опікувалися розвитком української духовності та культури протягом XVII–XVIII ст.
Небувалий розмах церковного жертводавства тісно пов’язано зі здобутками Національної революції 1648–1676 рр. Рішуче відстоюючи права української Церкви на полі бою, козацтво піклувалося й про її розбудову, вбачаючи в цьому громадський обов’язок, спрямований на досягнення нових ідеалів суспільства.

Особливу увагу ктитори приділяли Києво-Печерській лаврі. Численні універсали Генеральної військової канцелярії засвідчують, що володіння монастиря були під охороною Козацької держави. Завдяки старанням гетьманів, насамперед, Богдана Хмельницького, Івана Самойловича, Івана Мазепи, Данила Апостола, а також козацько-старшинської верхівки, архітектурний ансамбль монастиря збагатився новими храмами і кам’яними мурами з баштами. Козацтво замовляло для лаврських церков різьблені золочені іконостаси, коштовне богослужбове начиння: книги, літургійні посудини і вбрання священства.

Сьогодні, коли культурна спадщина нашого народу потерпає від дій російських загарбників, пам’ятки українського мистецтва козацької доби особливо потребують представлення широкому загалу, як зразки досконалого втілення національної культури та історичної пам’яті.
Експозицію поділено за хронологічно-тематичним принципом. Візуальний ряд доповнять графічні зображення лаврських храмів, збудованих коштом козацьких ктиторів, та інформація про втрачені козацькі реліквії, пов’язані з Києво-Печерською лаврою.

Чільне місце відведене творам знаного українського художника Андрія Серебрякова із зображеннями батальних сцен та видатних діячів Козацької доби.
Співорганізатор виставки – Національний заповідник «Хортиця», який, з 1965 року, збирає, вивчає, зберігає та популяризує пам’ятки, пов’язані з історією запорозького козацтва.
Завдяки цій дружній співпраці ви побачите одну із перлин хортицької колекції – унікальний портрет гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Скоропадського ХІХ ст., що є копією втраченого барокового настінного живопису XVIII ст. Успенського собору Києво-Печерської лаври, а також козацькі клейноди.

Починаючи з XVI ст., острів Хортиця постійно перебував в епіцентрі козацьких звитяг. Саме з Хортиці вирушали у походи козацькі загони Дмитра Вишневецького та Криштофа Косинського. У січні 1648 р. реєстрові козаки, що стояли залогою біля острову, підтримали повстання Богдана Хмельницького. Характерне для всіх періодів Хмельниччини гасло війни “за віру”, виразно проілюструвало визначення М. Грушевським релігійної ідеї як інтегративного чинника вітчизняної історії. І в цьому контексті роль київської духовної еліти у формуванні принципів незалежної державної політики Богдана Хмельницького не можна переоцінити. Пізніше, у XVIII ст., запорозькі козаки постійно підтримували тісні стосунки з Києво-Печерською Лаврою: замовляли ритуальне начиння для Січової Покровської церкви, робили пожертвування.

📍Час роботи виставки : щодня 9.00 – 17.00
📍Локація: виставкова зала № 1 (ризниця) Успенського собору.
📍Тривалість виставки: до кінця 2023 року.
💳Вартість відвідування входить у вхідний квиток.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1168045147709640

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: