МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Місто Київ

Виставка "Боже великий, єдиний, нам Україну храни!" ікон XVIII ст.

6 Січ (Сб) / 10:00
- 6 Січ/13:00
Виставка "Боже великий, єдиний, нам Україну храни!" ікон XVIII ст.

Виставка "Боже великий, єдиний, нам Україну храни!" ікон XVIII ст.

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Поділитися з друзями:

Виставка "Боже великий, єдиний, нам Україну храни!" ікон XVIII ст.

🎡Афіша Київ

⌚️2024-01-06 10:00:00 – 2024-01-06 13:00:00
🏢Наукова конференція “ІСТОРІЯ ГУМАНІТАРИСТИКИ ХІХ–ХХІ ст.: ЗБЕРЕЖЕНА СПАДЩИНА”

🔔В Успенському соборі триває виставка Виставка "Боже великий, єдиний, нам Україну храни!" ікон XVIII ст. Синявського храму Святого Миколая з колекції Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, які походять з синявського храму Святого Миколая.

⛪️Церква св. Миколая Чудотворця у селі Синява Білоцерківського району Київської області – одна з найстаріших пам’яток дерев’яного зодчества Правобережної України першої половини ХVІІІ ст.

⚜️В експозиції представлено 9 ікон-картин зі Свято-Миколаївської церкви села Синява, які було передано для зберігання до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Події, що передували процесу передавання ікон відбувалися у 1980-х роках і пов'язані були з реставраційними роботами церкви.

⚜️Це великого розміру полотна, що розміщувались на вісьмох трапецієподібних площинах бані вівтарного зрубу Церкви та його верхній горизонтальній восьмигранній площині на металевих каркасах, які повторювали форми граней.

⚜️Центральним образом живопису була ікона-картина «Спас Емануїл» із зображенням Немовляти Христа в оточенні символів чотирьох євангелістів. Такий сюжет відсилає до символічного зображення викупної жертви Ісуса Христа та його майбутнього воскресіння. Це полотно оточувалося сімома іконами з зображеними в повний зріст архангелів. В центральній бані розміщувалася ікона-картина з зображенням «Бога-Саваофа».

⚜️Для всього комплексу живописних полотен характерний чіткий, впевнений малюнок, який свідчить про особливий для кінця ХVII – XVIII ст. стиль українського бароко і високу техніку майстрів-виконавців.

⚜️Аналогії знаходимо у настінному живописі інтер’єрів Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври. За стилістичними ознаками наближений до лаврської школи живопису, синявській живопис відкриває ще одну сторінку історії творчості майстерні Києво-Печерської лаври.

⚜️Лаврські художники використовували досягнення західноєвропейського мистецтва на ґрунті українського народного живопису, знайшли свій своєрідний стиль, який виплинув на розвиток мистецтва ХVII–XVIII ст.

З церквою святого Миколая Чудотворця з Синяви пов’язані найкращі зразки народної монументальної творчості, в яких оригінально поєднані архітектура, живопис, скульптура та декоративне мистецтво. Ці пам’ятки є одними з найцінніших, які вдалось зберегти, незважаючи на всі лихоліття, що випали на долю нашого народу.

Виставку організовано за підтримки Благодійний Фонд "Українська лавра"
💳Вартість відвідування: входить у вартість вхідного квитка.
Час роботи: 9:00–17:00
📍Адреса: Лаврська, 9, Успенський собор.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/285378290800320

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
Афіша Львів / Афіша Львів сьогодні - портал міста №1
заказать сайт под ключ
filandor.com

Заявку надіслано!

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запросіть друзів: