Виставка PRO ЖИТТЯ
Виставка PRO ЖИТТЯ
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Виставка PRO ЖИТТЯ
⌚️2024-02-24 13:00:00 –
🏢Богдана Хмельницького вул., 7, Kyiv, Ukraine, 01001
PRO ЖИТТЯ: в Музеї історії Києва заговорять тексти пам'яті
Дати виставки: з 24.02 по 24.03
З нагоди другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну в Музеї історії міста Києва покажуть виставку “PRO ЖИТТЯ. Слова. Листи. Нотатки”, яка заговорить реальними історіями українців від першої особи написаних у різні історичні періоди: під час Української революції 1917-1921 рр., Другої світової війни, дисидентського руху шістдесятників і, безумовно, російської збройної агресії проти України.
Щоденник мешканки окупованого Києва 1941 року; “недитячі” листи дітей у зону АТО; історії з відомого “маріупольського щоденника” Єгора Кравцова голосом самого автора; малюнки і записи дітей з сирого і холодного підвалу у селі Ягідне, де окупанти влаштували концтабір; повідомлення, що “завмерли” на екранах, військового, який перебуває зараз в полоні, з коханою…
У кожному з представлених артефактів читається невимовний біль, сум, страх, але водночас ніде не зникають надія, віра і любов. Любов до життя, віра в Перемогу, надія, що найдорожчі зовсім скоро будуть поруч. Всі вони дуже різні, але водночас такі схожі. Кожен лист, щоденник, твір мистецтва, навіть коротке SMS-повідомлення про справжнє життя, про непідробні емоції, про цінності, які залишаються актуальними для українців як 100 років тому, так і зараз. Цінність людського життя, миру, щасливого майбутнього для себе і своїх дітей, прагнення жити у вільній країні.
“Усі щоденники, листи, мемуари, без сумніву, є важливими документами епохи, своєрідними текстами пам’яті, що належать історії. Бо саме в них ретельно, правдиво, щиро закарбовані найгероїчніші та найкривавіші сторінки української історії, що її зокрема творять наші сучасники вже сьогодні. Це чернетки майбутніх великих творів, де про війну писатимуть віддалено, коли вщухнуть біль та гнів пережитого”, – зауважила генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Куратори виставки мають на меті зібрати в одному місці маленькі особисті розповіді, аби за допомогою них показати велику історію боротьби українців за незалежність та волю, а також їх життєствердну та всепереможну любов. Окрім цього, організатори прагнуть продемонструвати, що навіть в часи комп'ютеризації українці наново відкрили для себе архаїчні методи комунікації, які, здавалося б, загубились у далекому минулому, але насправді набули ще більшої актуальності.
Також в експозиції будуть представлені твори сучасного мистецтва, що продемонструють війну очима сучасних художників: Христини Гайдамаки, Антона Логова, Олени Бу Шдід, Миколи Білика.
Проєкт реалізований у співпраці з філіями Музею історії міста Києва, а саме з Музеєм шістдесятництва та Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського. А також з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні, Першою благодійною галереєю сучасного українського мистецтва ART UKRAINE GALLERY, Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції гідності, Інститутом проблем сучасного мистецтва, CUTOUT COLLAGE ART PROJECT.
Куратори виставки: Катерина Боровик, Микола Петриченко, Варвара Сухенко
Художнє оформлення виставки: Катерина Костенко
Партнер проєкту: ZP Law office of Zoriana Pelekh
Виставка триватиме з 24 лютого до 24 березня 2024 року.
Графік роботи експозиції згідно графіку роботи МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7)
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість вхідного квитка: 100/50 грн. (повний/пільговий)
Презентація проєкту відбудеться 23 лютого о 17:00 у закритому форматі — за запрошеннями.
Для контактів ЗМІ: Настя 0505571686
Акридитація ЗМІ за посиланням: https://forms.gle/fAbbBj8w8YVci5Hd8
Джерело заходу: https://www.facebook.com/768460898104399