Виставка: «Вічний струм життя» аквалериста Якова Басова
Виставка: «Вічний струм життя» аквалериста Якова Басова
Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅
Виставка: «Вічний струм життя» аквалериста Якова Басова
⌚️2024-03-13 12:00:00 –
🏢Богдана Хмельницького вул., 7, Киев, Украина
Виставка акварелей Якова Басова «Вічний струм життя» відкриває двері для відвідувачів вже сьогодні.
Яків Басов – один із найкращих акварелістів України другої половини ХХ століття. Художник народився у Сімферополі, більшу частину життя провів у Алупці. Його спадок – важлива складова культури Криму. За кілька років до смерти у 2004 році Басов подарував різним кримським музеям більшість своїх робіт. Їхня доля та нинішнє місцезнаходження достеменно невідомі. Виставка «Вічний струм життя» – унікальний шанс представити збережені у приватній колекції акварелі видатного майстра та зануритися у сентиментальні спогади та мрії.
Основний жанр, у якому працював Басов – пейзаж. Велику увагу приділяв, зокрема, мариністиці. Природа в його творчости проявляється як жива, динамічна, темпераментна стихія. Вітер заплутався у кипарисах, хвилі заколисують яхти, чайки ячать над рибалками… Усе в картинах Басова дзеленчить, котиться, гойдається, квітує, плескається, цокотить і шелестить… У пошуках нових ракурсів художник активно досліджував Кримський півострів, багато подорожував і материковою Україною.
Унікальність творів Басова – не в сюжеті, а у його трактуванні, у всебічному розумінні задач пейзажу. «Пейзаж – це святая святих для розмови з людиною. Йому близькі і небо, і дерева, і море. Це та сфера, де в діалозі можна відповісти на запитання глядача за допомогою живопису», – пояснював свій вибір художник. Для нього, як для пейзажиста і мариніста, найголовнішим було віднайти у природі ті мінливі стани, що характеризують її гармонію, сутність і здатність духовно піднести людину.
Митець вважав живопис мистецтвом символів, що дає художнику змогу імітувати реальний світ, створювати не натуралістичний твір, а передавати застиглий образ, давати ключ до зафіксованих миттєвостей, транслювати «вічний струм життя». Для втілення одвічної теми природи Басов шукав власні художні засоби. Композиції художника ніби запрошують стати «співучасником зображуваного». Колір у його роботах – освітлення, повітря, тональність – несе велике емоційне навантаження. Характерною рисою манери Басова є підсвідоме заохочення глядачів до сприйняття природи та рефлексії.
Творчість художника умовно поділяють на два періоди. До 1960-х років Басов експериментує з матеріалами, інструментами та стилями, а після – надає перевагу саме акварелі. На виставці представлені розмаїті акварелі Якова Басова 1970-1990 років.
Експозиція організована в партнерстві із Galerie Les Noms. Арт-галерея володіє збіркою в майже 2000 робіт українських митців ХХ-ХХІ століть, а нині активно промотує вітчизняне мистецтво в Європі. Нинішня виставка продовжує традицію успішної співпраці Музею історії міста Києва з галереєю. У 2019 та 2020 роках спільно були підготовлені виставки українського класичного мистецтва «Перші імена» та «Магія штриха. Діалог двох геніїв», де були представлені графічні роботи двох видатних митців – Івана Марчука та Миколи Новікова.
Джерело заходу: https://www.facebook.com/842090087726004