Батьківщина-мати
Розклад:
Вартість:
Контакти:

Монумент ‘Батьківщина-мати’ у Києві – величний символ незламності України. ⭐ Дізнайтеся історію створення, цікаві факти, як дістатися та оглянути найвищий пам’ятник столиці. Ваш путівник до легендарної споруди!
Скульптурна композиція Батьківщина-мати є одним із експонатів Національного музею історії ВВВ. Встановлена вона на одній із найвищих точок Києва та помітна практично з будь-якої частини міста. Сам монумент Батьківщина-мати за задумом його творців повинен втілювати непохитність духу народу, який зміг вистояти і перемогти у найстрашнішій війні. Пам’ятник та музей Історії Великої Вітчизняної війни було відкрито для відвідувачів у травні 1981 року.
Батьківщина-мати монумент опис, історія
Пам’ятник, проект якого було створено архітектором Є. Вучетичем, було збудовано колективом українських скульпторів у середині 70-х років минулого століття. Скульптура є жінкою, яка в одній руці тримає меч, а в другій – великий щит. Обшивка статуї Батьківщина-мати була створена у Запоріжжі, але в єдине ціле листи нержавіючої сталі було зварено фахівцями інституту імені Є. Патона вже у Києві.
Усередині скульптури є два ліфти – вертикальний та похилий. Також є сходи, які ведуть до вузькопрохідних місць монумента, у тому числі і на найвищий оглядовий майданчик.
Характеристики Батьківщина-мати

Загальна висота монумента разом із мечем становить 102 метри. Сама скульптура сягає 62 м, а її постамент – 32 м. Загальна вага споруди становить понад 450 тонн, з них 9 тонн важить меч, розташований у правій руці, і ще 13 тонн – щит у лівій руці.
Варто зазначити, що сам постамент – це складна інженерна споруда, вона заглиблена в землю майже на 20 метрів. А його дренажна інженерна криниця заглиблюється у складні за будовою ґрунти дніпровських схилів на 34 метри.
Батьківщина-мати фото / батьківщина-мати з тризубом
Цікаві факти
- Висота скульптури «Батьківщина-мати» (від п’єдесталу до кінчика меча) – 62 метри.
- Загальна висота з постаментом – 102 метри.
- В одній руці статуя тримає 16-метровий меч вагою 9 тонн, в іншій — щит розміром 13×8 метрів з гербом СРСР (вагою 13 тонн).
- Вся споруда – цільнозварна і важить 450 тонн.
- Сам каркас починається на глибині 17,8 метрів (від входу до музею). На цю глибину йде бетонна криниця діаметром 34 метри.
- За царя Олександра Другого, на місці де зараз Батьківщина-Мати, хотіли збудувати дзвіницю заввишки близько 150 метрів. Землі належали до Видубицького монастиря. Але ченці Києво-Печерської лаври висловилися проти будівництва поряд зі своєю територією.
- За царя Миколи Другого на місце будівництва дзвіниці все ж таки були завезені матеріали, але почати роботи завадила Жовтнева революція.
- У 1930-ті роки минулого століття тут планували розбити парк культури та відпочинку. Розроблено оригінальний проект, але його здійсненню завадила вже Велика Вітчизняна війна.
Їх було побудовано дві
Одна в сталінграді (тепер волгоград), у 1959 році, інша в Києві, у 1981. Цікаво, що вони стоять поверненими одна на одну. Та, що у волгограді, – божевільна, скажена тітка, з відкритим у крику ротом і перекошеним обличчям, в одній руці меч, яким вона з погрозою замахується, друга рука здійнята догори, чи то махає, чи то підмогу кличе, тілом вона повернена на нашу, а обличчям обернулася назад, ну точно підмогу кличе. А наша, та що в Києві, спокійна, мовчки з незворушним обличчям дивиться вдалину.

І показує тій, скаженій, що в неї в одній руці є щит, для оборони, а в іншій – меч, щоб дати здачі. Вона не замахується мечем, вона його просто показує. Скульптори, які їх зробили, були філософами, і почасти пророками
Історичне відео
Найчастіші питання
Що означає пам ятник Батьківщина-мати?
– Батьківщина-Мати – перша у світі суцільнозварена металева скульптура. Вона встановлена у 1981 р. як символ перемоги у Другій світовій війні. Входить до 20 найвищих статуй світу.
Хто позував для скульптури Батьківщина-мати?
Вона й сама говорить, що позувала скульптору». Справді, головним прообразом Батьківщини-матері вважається Ніна Данилейко. Вона народилася у селі Гребінки Васильківського району Київської області. В студентські роки підробляла сторожем у Ботанічному саду біля Видубицького монастиря в Києві.
Скільки коштує піднятися на батьківщину мати?
Екстремальний підйом на висоту 91 метр коштує 300 гривень (2022 рік) і дозволений тим, хто досяг повноліття. Огрядних або великих людей туди теж не пустять. Нічого особистого – останній етап підйому проходить в обмеженому просторі, де можна застрягти.
Скільки коштує Батьківщина-мати?
13 липня Ткаченко презентував проєкт заміни герба на щиті «Батьківщини-матері» вартістю 28 млн грн. На той момент, за його словами, роботи з виготовлення тризуба тривали вже три тижні. Проте 1 серпня Мінкульт повідомив, що вартість проєкту вже 22,9 млн грн.
Що знаходиться всередині Батьківщини-матері?
«Батьківщина-мати» стала першою у світі статуєю, виконаною із залізобетону. Усередині скульптура складається з невеликих прямокутних осередків, схожих на кімнати. Фігура відливалася ярус за ярусом із використанням опалубки з гіпслоїту — лише голову, руки та шарф скульптури відливали окремо, на землі.
Вартість квитків до Національного музею історії України у Другій світовій війні (музей під монументом “Батьківщина-мати”):
- Дорослий квиток: 100-150 грн
- Дитячий/пільговий квиток: 50-75 грн
- Підйом на оглядовий майданчик: додатково 300-400 грн
Ціни можуть змінюватись, тому краще перевірити актуальну інформацію на офіційному сайті музею перед відвідуванням.
Батьківщина-мати твір опис
В серці моєї батьківщини, незабутня пам’ятка – “Батьківщина Мати”. Це священне місце, де атмосфера пронизана ніжністю та турботою, яку відчуває кожна мати. Кожен куток вишукано прикрашений гілочками спогадів і відданості, створюючи ауру, де слова любові – основний мовник.
Тут, серед аромату свіжого хліба та квітів, відчуваєш безмежне зв’язок з корінням. “Батьківщина Мати” – це не просто місце на карті, це світ, де минуле та сьогодення переплітаються, утворюючи унікальний ланцюг спадщини.
Кожен відвідувач цієї пам’ятки переноситься в світ доброти та родинної теплоти. Тут час розкриває свої обійми, обвітрюючи душу дотиком найніжнішої руки – руки матері. У “Батьківщині Матері” кожен стає частиною великої родини, а кожен момент – неповторним дарунком, який вигравовується в пам’яті, як дорогоцінний скарб.”