Андріївський Узвіз - історія та сьогодення
Розклад:
Вартість:
Контакти:

Улюблена мешканцями та мандрівниками пам’ятка України є Андріївський узвіз у Києві. Це одна з найбільш популярних та красивих вулиць столиці. З найдавніших часів вона є сполучною ланкою між Верхнім містом (або Старим Києвом) та Нижнім містом (інакше – Поділ). Унікальна завдяки своєму історичному минулому, своєму призначенню, а також наявністю величезної кількості визначних пам’яток, вулиця стала воістину заворожливим місцем головного міста України.
Історія андріївського узвозу
Свою назву нинішня визначна пам’ятка Києва отримала на честь Святого Андрія Первозванного. Легенда свідчить, що на місці Дніпра раніше було море, яке пішло, підкоряючись Святому Андрію. Той піднявся на вершину пагорба і поставив там хрест. Вода пішла, а на її місці звели Андріївську церкву, яка сьогодні вважається головною прикрасою вулиці.
За часів Київської Русі узвіз імені Святого Андрія Первозванного був найкоротшим шляхом, щоб дістатися з Верхнього міста до Нижнього. Верхній славився Софією Київською та Золотими Воротами, у Нижньому ж розташовувався міський порт та ремісничі квартали.
1711 року київський губернатор видав наказ, згідно з яким проїзд між Замковою та Андріївською горами розширили. Завдяки цим маніпуляціям спуск став придатним не тільки для вершників та пішоходів, але навіть для возів, запряжених кіньми та волами.
На рубежі XIX-XX століть було зроблено найбільш істотну забудову Андріївського узвозу. На вулиці стали обґрунтовуватися багато відомих особистостей – вчені, художники, письменники, скульптори, композитори.



Андріївський Узвіз сучасність
Сьогодні, прогулюючись знаменитою вулицею, Ви можете побачити безліч найцікавіших пам’яток. Наприклад, Замок Річарда Левине Серце чи дітище Растреллі – Андріївська церква. Тут також розташувалися музеї, галереї, сувенірні та антикварні магазини, мистецькі майстерні. Особливу унікальність ця вулиця представляє завдяки відомим особам, які проживають на ній у різні часи. Наприклад, Михайло Булгаков – його музей знаходиться у будинку №13.
Цей узвіз по праву залишається одним із улюблених місць не лише гостей столиці, а й самих киян. Це чудове місце для туристів, адже саме тут вони можуть придбати для себе та близьких знамениті українські сувеніри – розписний посуд, фігурки. Щорічно у День міста на Андріївському узвозі проходить вернісаж народних ремесел.
Спустившись Андріївським до Контрактової площі, можна на метро дістатися місця, яке особливо сподобається дітям – Київського зоопарку, де міститься близько 350 видів тварин.
Визначні пам’ятки Андріївського узвозу
- Музей однієї вулиці (Андріївського узвозу)
- Музей письменника Михайла Булгакова (Будинок Турбіних)
- Пам’ятник Проні Прокопівні та Голохвастову (кінофільм «За двома зайцями»)
- Меморіальний будинок-музей Кавалерідзе
- Кокорівська альтанка
- Театр Колесо
- Замок «Річарда Левине Серце»
- Андріївська церква
Популярні запитання
Чим славиться Андріївський узвіз?
На адресу Андріївський узвіз, 13, функціонує захоплюючий музей письменника Михайла Булгакова (у так званому Будинку Турбіних). Саме тут видатний письменник творив свій твір “Біла гвардія”. Біля входу до будівлі музею височить пам’ятний монумент, присвячений Булгакову.
Як дістатися Андріївського узвозу?
Добираючись на метро, вам потрібно зупинитися на станції «Поштова площа» або «Контрактовій» (як вам зручніше). Від Поштової площі підніміться на фунікулер і йдіть вулицею Володимирською, вона й приведе вас на Андріївський узвіз.
Андріївський узвіз фото


